Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Grand Prix w pływaniu w Zatoce Sportu PŁZatoka Sportu Politechniki Łódzkiej, po raz drugi, będzie miejscem Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym. Zawody odbędą się w najbliższy weekend, 10-11 listopada.

 

Zatoka Sportu PŁ. fot. Jacek Szabela PŁ

 

Oprócz mistrzostw Polski, są to najliczniejsze i najbardziej prestiżowe zawody pływackie w Polsce na basenie 25-metrowym. Pierwsze zawody odbyły się pod koniec października w Oświęcimiu. Łódzkie, będą drugimi w kolejności. Cały cykl Grand Prix na krótkim basenie stanowi przygotowanie startowe do mistrzostw świata, które w tym roku odbędą się w dniach 7-11 grudnia w chińskim Hangzou.

 

Największymi gwiazdami zawodów będą medaliści lipcowych mistrzostw Europy: Konrad Czerniak i Kacper Majchrzak – uczestnicy brązowej sztafety 4x100 m stylem dowolnym. Arena Grand Prix Puchar Polski będzie mieć rekordową obsadę. W dwudniowej imprezie udział weźmie 578 pływaków z 92 klubów.

 

W sobotę (10.11), pierwszy blok startowy rozpocznie się o godzinie 8:30 i potrwa do ok. 13.00. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowane jest na 16:45, a od 17.00 do 20.00 będzie drugi blok startowy. W niedzielę (11.11) ciąg dalszy rywalizacji, która odbywać się będzie od godziny 8.30 do 13. Po zakończeniu konkurencji odbędzie się podsumowanie zawodów i wręczenie nagród.

 


Data dodania:2018-11-08
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Zatoka Sportu PŁ. Foto. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE