Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

"Godzina kodowania" na PŁW ramach Tygodnia Edukacji Informatyki Politechnika Łódzka, po raz kolejny, bierze udział w wydarzeniu edukacyjnym „Godzina kodowania” (ang. Hour of Code). To zajęcia komputerowe dla wszystkich od 4 do 104 lat, zaplanowane w terminie 6 - 14 grudnia.

 

W tegorocznym wydarzeniu Politechnikę odwiedziły dzieci oraz młodzież z Łodzi i regionu: szkoły podstawowe i gimnazjum.  - Chcemy pokazać dzieciom, jak fajne i pożyteczne może być programowanie, a młodzież zachęcić do kreatywnego wykorzystania najnowszych technologii.  Nie każdy musi zostać programistą, ale nikomu w przyszłości nie zaszkodzi, jeśli będzie potrafił efektywnie wykorzystać technologię w swojej pracy - niezależnie czy będzie to coś związanego z informatyką, czy coś zupełnie innego np. finanse czy medycyna – mówi dr inż. Andrzej Romanowski z Instytutu Informatyki Stosowanej, prodziekan na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. - W tym roku oprócz laboratoriów na Wydziale EEIA, po raz pierwszy gościliśmy także w nowoczesnych laboratoriach IIS w budynku Centrum Technologii Informatycznych PŁ.


W gronie szkół biorących w tym roku udział w "Godzinie kodowania" w Politechnice Łódzkiej znalazły się: Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II w Głownie oraz Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School w Łodzi.

 

Organizatorem wydarzenia jest organizacja Code.org, a w PŁ - Instytut Informatyki Stosowanej (IIS), Studenckie Koło Naukowe UbiCOMP oraz Towarzystwo Informatyczne ACM Łódź chapter - partner Code.org od 2009 roku.

 

"Godzina kodowania" jest dostępna przez cały rok. - Zachęcamy wszystkich do samodzielnego korzystania z materiałów udostępnionych na stronie code.org - informuje dr Andrzej Romanowski. 


Data dodania:2017-12-07
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Hour of code na Politechnice Łódzkiej.

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE