Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Globalny konkurs gier komputerowych "Ludum Dare"Już w sobotę, 22 kwietnia, Wydział FTIMS Politechniki Łódzkiej organizuje stację 38. edycji globalnego game jam "Ludum Dare". Instytut Informatyki PŁ stanie się w tym czasie jednym z co najmniej 27 miejsc na świecie, gdzie odbędzie się ten konkurs.

 

 

"Ludum Dare" obchodzi w tym roku okrągłą, 15. rocznicę. Obecnie ma on głównie formę online, aby mogli wziąć w nim udział uczestnicy z całego świata. Lokalni organizatorzy stacji odpowiedzialni są za zabezpieczenie technicznej strony konkursu (miejsce, dostęp do Internetu). Globalnie game jam rozpocznie się w sobotę, 22 kwietnia, o 3. rano czasu polskiego. Na Wydziale FTIMS PŁ rozpoczęcie konkursów przewidziano w sobotę, o 8.00 rano, a finał w poniedziałek, 24 kwietnia, o godzinie 16.00.

 

 

Organizacja konkursu na Politechnice jest bardzo istotna z punktu widzenia uczestników, których będzie można pomieścić nawet w liczbie 40 osób. Konkurs dzieli się na dwie rozdzielne części "Compo" i "Jam" obie odbywają się w tym samym czasie. Uczestnik sam podejmuje decyzję o przystąpieniu do jednej z nich.

 


W części "Compo" trwającej 48 godzin uczestnicy startują indywidualnie. Kompletna zawartość gry tworzona jest od podstaw, a więc jedna osoba musi wykonać całą pracę designera, programisty, grafika komputerowego i level-designera pod presją szybko upływającego czasu. Ta część pozwala wyłonić najbardziej wszechstronnego uczestnika na podstawie prototypu gry.

 


Z kolei do części o nazwie "Jam" trwającej 72 godziny można podejść zespołowo. Przy tworzeniu i dostosowywaniu zawartości gry można korzystać z assetów dostępnych w domenie publicznej. Pozwala ona wyłonić najlepiej współpracujący zespół na podstawie dużo bardziej rozbudowanej gry, niż w pierwszym przypadku.

 

 

Pod koniec konkursu wszyscy uczestnicy udostępniają swoje gry. Dzięki temu mogą grać w gry innych i głosować na nie. Zwycięzcą jest ten, kto ma najlepsze oceny od innych uczestników. Będzie to druga edycja konkursu organizowana przez Wydział FTIMS Politechniki Łódzkiej. W poprzedniej powstały cztery gry: trzy w części "Jam" i jedna "Compo". W ostatniej edycji, w sumie powstało aż 2390 gier.

 


Data dodania:2017-04-21
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
PŁ organizatorem konkursu zespołowego tworzenia gier komputerowych.

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE