75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Gimnastyka - UTW PŁMijają kolejne tygodnie bez zajęć na UTW PŁ. Brakuje wykładów, zajęć dodatkowych i spotkań towarzyskich. Kondycja fizyczna też cierpi. Samodzielne ćwiczenia w mieszkaniu to nie to samo co pod okiem ulubionego instruktora, który motywuje, kontroluje, poprawia i wprowadza miłą atmosferę. Ćwiczymy wtedy na maxa, ale oczywiście wg własnych możliwości. Często kończymy spoceni i zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii. Mnie tego teraz bardzo brakuje i myślę, że większości z nas.  Brakuje zajęć na basenie, na sali gimnastycznej, zajęć nordic walking i innych. 
Tęsknię za tymi zwykłymi dniami.
Prawdą jest, że ruch to zdrowie i wyraźnie daje się to zauważyć w okresie obowiązkowej izolacji. Mam nadzieję, że wszyscy spotkamy się w dobrej kondycji gdy będzie to możliwe. Nie dajmy się!
 
Dbajcie Państwo siebie! Do zobaczenia. 
Słuchaczka UTW.

 

 

 

 

 

Różnego rodzaju ćwiczenia i formy ruchowe poprawiają ruchomość stawów, pomagają w schorzeniach kręgosłupa, usprawniają narządy ruchu i dodają siły, która jest potrzebna w wykonywaniu codziennych zajęć i obowiązków. Należy jedynie pamiętać o tym, aby wykonywać ćwiczenia dostosowane do wlasnych możliwości.

 

Aktywny człowiek to szczęśliwy, i przede wszystkim zdrowszy człowiek. Warto znaleźć czas na ćwiczenia usprawniające ciało. Regularne ćwiczenia to recepta na zdrowsze życie i energię, recepta którą stosują słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku PŁ.

 

Wśród oferowanych zajęć znajdują się: gimnastyka ogólna, pilates z elementami jogi, nordic walking oraz gimnastyka w wodzie. Z zajeć gimnastycznych w roku akademickim 2019/20 korzysta ponad 300 słuchaczy.

 

Zajęcia odbywają się w salach gimnastycznych Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej, Akademickiem Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej "Zatoka Sportu" oraz w pobliskim parku.

 

 

 

 


Data dodania:2020-04-01
Data aktualizacji2020-05-20

Wprowadzone przez:
Agnieszka Stołecka

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE