Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Galeria Biblio-Art już zaprasza na PŁPierwsza w tym roku wystawa w Galerii Biblio-Art będzie jest dostępna. Można ją oglądać w godzinach pracy Biblioteki PŁ, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności, przez miesiąc do 8 marca. Zapraszamy od obejrzenia filmu z otwarcia wystawy.

 

 

 

Plakat do wystawy malarstwa w Galerii BIblio-Art PŁNa ekspozycji w Biblio-Arcie zobaczymy malarstwo dwóch artystek: matki - Barbary Cuper-Zbierskiej i córki - Katarzyny Zbierskiej-Michalak. Obydwie są absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Wystawa jest zatytułowana ONE. Galeria mieści się w budynku Biblioteki PŁ, ul. Wólczańska 223 (I piętro).


Barbara Cuper-Zbierska obroniła dyplom w pracowni malarstwa prof. Romana Modzelewskiego i prof. Stanisława Fijałkowskiego. Uprawia twórczość w zakresie sztuki użytkowej, tkaniny unikatowej, artystycznej i miniatur tkackich w Grupie Twórczej Artystów Plastyków - T80. Wiele lat pracowała jako projektant przemysłowy. Ostatnio uprawia malarstwo sztalugowe. Jest uczestniczką wielu wystaw i kilkudziesięciu plenerów malarskich. Laureatką pięciu wyróżnień i czterech nagród w dziedzinie sztuki użytkowej i malarstwa. Jej prace znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP) oraz grupy twórczej PLUSMINUS.


Katarzyna Zbierska-Michalak uzyskała dyplom z malarstwa w pracowni prof. A.Gieragi i dekoracyjnej tkaniny żakardowej w 1996 r. Jej twórczość zawiera się w dziedzinie malarstwa, tkaniny i kompozycji. W swoich pracach stosuje współczesne tworzywa i materiały. Uczestniczyła w wielu wystawach, plenerach, działaniach twórczych i aukcjach charytatywnych. Jest członkiem ZPAP oraz grupy twórczej PLUSMINUS. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą. Laureatka nagrody w dziedzinie tkaniny i dwóch wyróżnień za obrazy.

 

Wystawa jest też dostępna na facebooku w postaci fotorelacji.


Data dodania:2021-02-05
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Plakat do wystawy malarstwa w Galerii BIblio-Art PŁ

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE