Forma - struktura - komunikat na wystawie studentów wzornictwa PŁ

Jeszcze do 2 grudnia można oglądać wystawę prac studentów i absolwentów kierunku wzornictwo na Politechnice Łódzkiej, prezentowaną w Galerii Imaginarium w Łodzi na ul Taugutta 18.

Forma-Struktura-Komunikat: w tych trzech słowach-pojęciach zawierają się realizacje dyplomowe absolwentów I i II stopnia kierunku wzornictwo – wyjaśnia dr Anna Szumigaj- Badziak, adiunkt w Instytucie Architektury Tekstyliów PŁ, kuratorka wystawy. -  Połączenie sztuk projektowych i techniki, poszerzone o wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne to główne założenia w programie kształcenia studentów.

Na wystawie prac studentów wzornictwa PŁ w Galerii Imaginarium.

Uczestnicy wystawy, w sumie 43 osoby, prezentują indywidualny sposób przekazu, odpowiedni dla realizowanego problemu dyplomowego. Prace zostały zrealizowane pod opieką 14 wykładowców z Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ.

Ta wystawa jest ogrodem projektowym i prezentacją interdyscyplinarną wskazującą na wielokierunkowe poszukiwania w obrębie trzech specjalności: architektura tekstyliów; architektura ubioru oraz komunikacja wizualna i techniki druku. Stanowią one połączenie wiedzy z obszarów twórczości plastycznej oraz inżynierii, tak by przygotować absolwenta do funkcjonowania na rynku pracy -  mówi dr hab. Dariusz Chojnacki,  prof. PŁ na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów,  kurator wystawy. - Cel poszukiwań projektowych zmierza w tym przypadku do zdefiniowania zadania artystycznego i przełożenia go na dedykowany do odbiorcy produkt. Możliwości budowania przekazu wydają się nieograniczone dlatego ważna jest tutaj rola promotora w znalezieniu przez studenta odpowiednich środków do realizacji projektu. W końcu sztuka i projektowanie to obszary odradzania się na nowo wcześniej zakwitłych kwiatów i pielęgnowanie ich w nowych, zaskakujących projektach.

Data dodania:2017-11-22
Małgorzata Trocha
Na wystawie prac studentów wzornictwa PŁ w Galerii Imaginarium.