Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Firma Boeing przyznała kolejny grant dla ŁUDTo już trzynasty grant od firmy Boeing dla Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego działającego na Politechnice Łódzkiej.  

 

Zajęcia na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym na PŁ fot. arch. ŁUD

 

- Jest to duże zaskoczenie, bo przyznam, że mimo iż został złożony w marcu, nie liczyłam, że będzie przyznany w obecnej sytuacji. Tym bardziej cieszy. Dzięki temu możemy nadal się rozwijać. Choć jest to dużo trudniejsze on-line, ale przyznam, że oglądam nasze wirtualne zajęcia i sprawia mi to dużo radości - mówi szczęśliwa Pani Anna Janicka, dyrektorka ŁUD. 


W tym semestrze ŁUD proponuje dzieciom naukowe zajęcia on-line oraz zajęcia „z innej perspektywy”. W ramach tych drugich można wybrać jeden z trzech ciekawych bloków.

 

Przewodnik teatralny „Arlekina” warsztaty poprowadzą aktorzy Teatru Lalek „Arlekin” im. Henryka Ryla w Łodzi. Uczestnicy warsztatów zobaczą, jak postrzegają świat osoby, które na co dzień zajmują się sztuką. Poznają warsztat pracy aktora i teatr, jako dobrą zabawę, która zbliża do siebie ludzi. Dowiedzą się, jak stworzyć postać, aby była wiarygodna dla widzów. Jak odnaleźć w sobie właściwe emocje? Jakich gestów używać, w jaki sposób się poruszać?  

 

W drugim bloku Pogotowie dla zwierząt dzikich warsztaty poprowadzi „Fundacja Mysikrólik  - na pomoc dzikim zwierzętom”. Na warsztatach dzieci dowiedzą się, jak zachować się w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem, które naszym zdaniem potrzebuje pomocy. Jak ocenić, czy faktycznie jej potrzebuje i co możemy zrobić. Czerpiąc wiedzę o zachowaniu dzikich zwierząt w bliskości człowieka, nauczą się odpowiedniego postępowania i będą wiedzieć, czy i jak pomóc. 

 

Trzeci blok - Poznaj tajemnice świata Głuchych to warsztaty przygotowane przez fundację DEAF RESPECT. Poprowadzi je Asia - osoba Głucha w towarzystwie Marty - tłumaczki z języka migowego, na foniczny. Podczas zajęć zostanie przybliżona kultura Głuchych, obalone zostaną mity i przedstawione fakty.  Na warsztatach Asia opowie, jak zachować się podczas pierwszego spotkania z Głuchymi. 

 

- Te zajęcia „z innej perspektywy” mają na celu wprowadzenie uśmiechu, odrobiny radości i oczywiście zaciekawienia, troszkę innymi tematami, ponieważ obecnie dzieci mają tylko naukę, a przyjemności, jak na lekarstwo. Myślę, że są namiastką naszych wykładów, które z wiadomych celów zostały zawieszone, a uwrażliwiały dzieci na otaczający je świat - wyjaśnia Pani Anna Janicka. 


Poza tym na ŁUD prowadzone są warsztaty dla nauczycieli i przygotowywana jest konferencję dla dzieci: pierwszą część przygotują dzieci ze Szkoły Podstawowej 81, a drugą Wolontariusze. Ale to już w ramach projektu międzynardoowego projektu Phereclos, w którym uczestniczy ŁUD. 
 


Data dodania:2020-11-09
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Anna Janicka, dyrektorka ŁUD z dziećmi na zdjęciach, fot. arch. ŁUD

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE