75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Finał 5. akcji WorkcampW czwartek, 8 sierpnia, odbył się finał 5. edycji Workcamp Łódź 2019. W podsumowaniu udział wzięli m. in. prezydent miasta – Hanna Zdanowska, przedstawiciele Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, przedstawiciele sponsorów oraz władz PŁ.

 

Workcamp_Lodz 2019Projekt Workcamp Łódź 2019 dobiegł końca. Wolontariusze zrzeszeni w Kole Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa o. Łódź po raz piąty wyremontowali placówkę pożytku publicznego. Po 4 domach dziecka, w tym roku remont objął miejsce spotkań dla dzieci i rodzin przy ul. Małachowskiego 74. Placówką będą opiekować się pracownicy Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej łódzkiego MOPS-u.

 

 

Daniel Klimczak, jeden z koordynatorów projektu i student budownictwa PŁ mówi o przeznaczeniu wyremontowanego miejsca:

Nowo powstała placówka będzie służyć temu, żeby pomieścić ludzką dobroć. Odbywać się w niej będą szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze, warsztaty dla dzieci, spotkania z rodzinami biologicznymi, terapie. Znajdą się tam pokoje: korepetycji, warsztatów, zabaw, gabinet psychotraumatolożki oraz zupełnie zmodernizowane pomieszczenie służące warsztatom, szkoleniom, konferencjom.


Przez 4 tygodnie trwania prac zaangażowało się ok. 30 wolontariuszy - nie tylko z Łodzi. Niepowtarzalna workcampowa atmosfera oraz chęć pomocy sprawiają, że młodzi ludzie chętnie co roku powtarzają ten projekt. Prace objęły:
- malowanie 400 m2 powierzchni ścian i sufitów,
- odnowienie 2 łazienek i 5 pokoi,
- ponad 50 m2 gładzi,
- wymianę ościeżnic wraz z drzwiami,
- położenie płytek w kuchni oraz korytarzu,
- wyburzenie dwóch ścianek działowych i zupełnie nową aranżację pomieszczenia,
- położenie 100 m2 paneli podłogowych,
- uzupełnienie ubytków w ścianach.
 

Daniel Klimczak podsumowuje:

Projekt jak zwykle został zrealizowany dzięki wsparciu firm i osób, które zechciały wspomóc naszą inicjatywę. Otrzymaliśmy meble, materiały budowlane, wsparcie finansowe. Niektórzy są związani z Projektem już od kilku lat, co utwierdza nas w przekonaniu, że to co robimy jest ważne, potrzebne i godne zaufania w oczach przedsiębiorców.

Wolontariusze już zapowiedzieli kolejną akcję Workcamp na 2020 r.


Data dodania:2019-08-06
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Agnieszka Garcarek-Sikorska
Zdjęcia
Workcamp Łódź 2019

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE