#EKOlogicznie z PŁ - zapraszamy na nowy cykl

Temat ekologii wciąż zyskuje na popularności, ale przede wszystkim na znaczeniu w kontekście jakości życia. W dyskusji pojawia się wiele informacji, jednak ważna jest ich rzetelna weryfikacja. Właśnie tym w cyklu #EKOlogicznie z PŁ zajmą się eksperci Politechniki Łódzkiej. Premiera odbędzie się 19 stycznia 2021 r., o godz. 11.00 na FB.

Naukowcy z PŁ prowadzą badania, których wyniki wykorzystywane są w ochronie środowiska. Realizują projekty naukowe podnoszące jakość życia, a dzięki swojej interdyscyplinarnej wiedzy mogą ocenić co jest faktem, a co fake newsem.

W nowym cyklu live’ów na Facebooku PŁ podzielą się swoją wiedzą na tematy związane z ekologią, poradzą, jak być świadomym konsumentem, podpowiedzą, jakie decyzje warto podejmować, troszcząc się o środowisko.

eksperci 1. odcinka cyklu Ekologicznie z PŁW pierwszym odcinku – Co nam mówi etykieta? wystąpią prof. Grażyna Budryn oraz dr hab. inż. Agnieszka Nowak, prof. PŁ z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Ekspertki m.in. odpowiedzą na pytania związane z zawartością produktów żywnościowych. Wskażą m.in. - na co zwracać uwagę, robiąc zakupy, wyjaśnią – czym są produkty ekologiczne oraz podpowiedzą, jak zapobiegać marnowaniu jedzenia.

Każdy kolejny live poświęcony będzie innemu zagadnieniu i wystąpią w nim naukowcy z wszystkich wydziałów PŁ. Gospodarzem cyklu jest dr Marek Małolepszy, prof. PŁ, matematyk z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki, który postara się policzyć korzyści płynące z bycia EKO.

Kolejne odcinki będą transmitowane co 2 tygodnie, we wtorki o godz. 11.00 na profilu PŁ na Facebooku.

Data dodania:2021-01-08
Agnieszka Garcarek-Sikorska