Eko-wynalazki uczniów na PŁ

Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (WIPOŚ) PŁ już po raz 29. organizuje Seminarium Uczniowsko-Studenckie „Problemy Ochrony Środowiska".

Studenci na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ

W piątek, 15 marca, na Politechnikę Łódzką na seminarium przyjedzie 250 uczniów z Łodzi, Radomska, Kutna, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Łasku, Włocławka. Żychlina i Piotrkowa Trybunalskiego. Będzie to młodzież z ostanich klas  szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zainteresowana zagadnieniami ekologii i ochrony środowiska.

Uczestnicy Seminaium zgłosili niemal 100 prac, w formie referatów, plakatów i filmów. Do konkursu o Nagrodę Dziekana Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska zgłoszono 9 referatów. Młodzież zaprezentuje w nich swoje rozwiązania na najistotniejsze problemy związane z ochroną środowiska, dotyczące m.in.: alternatywnych paliw, ocieplenia klimatu i biomonitoringu.

Po raz drugi na WIPOŚ zaprezentowane zostaną EKO-wynalazki. W tym roku będzie ich 20. Są związane z energią, ogrzewaniem domu, wtórnym wykorzystaniem surowców, kosmetykami, biżuterią czy wykorzystaniem… mchu.

Celem seminarium jest zwrócenie uwagi młodej społeczności na złożone problemy ekologiczne w globalnej gospodarce oraz na wpływ środowiska i jego zasobów na kształt naszego życia.

Data dodania:2019-03-11
Małgorzata Trocha