Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

"Eden" w Galerii PolitechnikaGaleria Politechnika zaprasza 20 czerwca (środa) o godz. 15.30 na wernisaż malarstwa dr Aliny Bloch zatytułowany "Eden".

 

- Wystawa „Eden” problemowo nawiązuje do cykli wystaw dotychczas realizowanych i poświęconych zagadnieniom natury inspirowanych tekstami z Biblii. Eden odnosi się do przestrzeni podświadomości, będącej gdzieś na granicy realności, to miejsce, do którego ucieka wyobraźnia - wyjaśnia dr hab. Piotr Mastalerz  z Instytutu Architektury Tekstyliów PŁ, kurator wystawy.

 

Alina Bloch ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie z wyróżnieniem rektorskim na Wydziale Architektury Wnętrz w Pracowni Wystawiennictwa u prof. Jacka Damięckiego. Malarstwo studiowała u prof. Jana Lisa, a tkaninę artystyczną u prof. Wojciecha Sadleya. We wrześniu 2010 r. otrzymała stopień doktora sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej: sztuki piękne. Obecnie jest adiunktem w macierzystej uczelni na Wydziale Sztuki Mediów w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Apoloniusza Węgłowskiego. Zajmuje się malarstwem na jedwabiu oraz malarstwem olejnym. Realizuje malarskie instalacje w przestrzeni publicznej.

 

Galeria Politechnika mieści się w budynku Chemii PŁ, ul. Żeromskiego 116, Klub PŁ, I piętro.

 

 


Data dodania:2018-06-18
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Zaproszenie na wernisaż na PŁ - dr Aliny Bloch

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE