75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Politechnika Łódzka otwarta dla dziewczynJak stworzyć inteligentne lustro, które poda nam informacje o płci, wieku, czy emocjach? Jak zapobiegać kradzieży danych z sieci? Jak być zieloną i zrównoważoną inżynierką? To tematy niektórych warsztatów przygotowanych na PŁ specjalnie dla uczestniczek tegorocznej akcji "Dziewczyny na politechniki" (fotorelacja).

 

Akcja Dziewczyny na politechniki na PŁ, foto. Jacek Szabela

 

W czwartek, 11 kwietnia,  na kilku wydziałach Politechniki Łódzkiej zaplanowano warsztaty,  na których uczestniczki mogły się dowiedzieć się, m.in. jak wydrukować na drukarce 3D elementy układu kostno-szkieletowego z tworzyw sztucznych.

 

Podczas warsztatów "Dziewczyny na antenę" mogły nabyć podstawowe umiejętności dziennikarskie, techniczne i promocyjne w Studenckim Radiu ŻAK PŁ. Mogły zwiedzić z przewodnikiem Zatokę Sportu PŁ oraz skorzystać z warsztatów z doradcą zawodowym, które przygotują je do świadomego wyboru kierunków studiów.

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było spotkanie władz uczelni, absolwentek, studentek, wykładowczyń z uczennicami ze szkół ponadgimnazjalnych z Łodzi i regionu, zaplanowane w Sali widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a).

 

 

W tegorocznym wydarzeniu wzięły udział dwie firmy współpracujące z PŁ: Ericsson - jedna z największych firm w branży IT oraz Corning - światowy lider kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Przedstawicielki tych organizacji, absolwentki PŁ, zachęcały dziewczyny do podjęcia studiów inżynierskich i pracy w firmach wdrażających nowe technologie.

 

 


Data dodania:2019-03-15
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Akcja Dziewczyny na politechniki na PŁ, foto. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE