Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Dziewczyny na politechnikiAkcja „Dziewczyny na politechniki” obchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia. Z tej okazji w czwartek, 30 marca, na Politechnice Łódzkiej odbędzie się „Dzień otwarty tylko dla dziewczyn” pod honorowym patronatem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. Wydarzenie jest skierowane do uczennic ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z regionu łódzkiego, które zachęcamy do  uczestnictwa.

 

 

W Sali Widowiskowej PŁ (al. Politechniki 3a) zaplanowano w tym dniu spotkanie z gościem specjalnym wydarzenia, absolwentką Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ – prezydent Łodzi Hanną Zdanowską oraz władzami uczelni, przedstawicielkami nauki i biznesu oraz studentkami.  Dr inż. Dorota Bociąga, adiunkt z Wydziału Mechanicznego PŁ wyjaśni podczas prezentacji: „Co, jak i dlaczego tak dużo może Kobieta w karierze naukowej?".

 

 

Podczas okolicznościowego wydarzenia obędą się także: pokazy filmów, tańca nowoczesnego w wykonaniu studentek PŁ oraz prezentacje. Studenckie Radio Żak poprowadzi na żywo specjalną audycję z udziałem uczestniczek spotkania. Na koniec przewidziano poczęstunek i możliwość indywidulanych rozmów.

 


Jak co roku na wydziałach PŁ będą czekać na uczestniczki DNP nasi wykładowcy i studenci z ciekawymi warsztatami i wykładami dedykowanymi młodym kobietom. Studenckie Radio Żak czeka z warsztatami „Dziewczyny na antenę”. Fizycy z Wydziału FTIMS PŁ zapraszają na "Warsztaty z prądem" do super nowoczesnych laboratoriów. Będzie to okazja do samodzielnych badań i doświadczeń, pod okiem naszych naukowców.  Na warsztaty Design Thinkig: "Kobieca strona mocy - zaprojektuj swoją naukową przyszłość" zaprasza Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, a Wydział  EEIA na warsztaty "światłem malowane" - czyli własnoręcznie wykonana biżuteria z wykorzystaniem obwodów elektrycznych.

 


Zapraszamy dziewczyny także na specjalistyczne wykłady: "Idealny biustonosz: krawcowa czy modelowanie komputerowe", "Biochemia miłości”, "Matematyczny wzór szczęścia", „Mikroprzyjaciele na których zawsze możesz polegać. Probiotyki - korzystne bakterie” czy „Facebook i wszystko jasne”.

 


Wszystkie warsztaty i wykłady odbędą się na wydziałach w godzinach od 9.00 do 11.30 (program).  Spotkanie uczestniczek dnia otwartego w Sali widowiskowej PŁ zostało zaplanowane tradycyjnie na godz. 12.00.

 

 

Dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników i studentów Politechniki Łódzkiej w prowadzenie akcji, od 10 lat udział kobiet w ogólnej liczbie studentów na PŁ stale rośnie i obecnie wynosi prawie 40 proc.

 

 

O akcji "Dziewczyny na politechniki" można przeczytać na stronie organizatora Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

 


Data dodania:2017-02-07
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Reklama akcji DNP 2017.
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
ulotka_z_programem_dnp_na_pl_2017.pdf653.23 KB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE