Dyskusja o cyfrowej przyszłości podczas "Igrzysk Wolności" w Łodzi

„RE:wolucja / Cyfrowa rzeczywistość” - to tytuł tegoroczne edycji "Igrzysk Wolności", które odbędą się między 19 a 21 października w Łodzi. Impreza jest okazją do spotkania ludzi ciekawych świata i głodnych nowych idei.  Będzie to  dyskusja o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku.

Temat przewodnim wydarzenia jest wpływ technologii na społeczeństwo, demokrację, czy rynek pracy. Przełom technologiczny ostatniej dekady spowodował rosnącą integrację cyfrowej rzeczywistości i codziennego doświadczenia. Media społecznościowe zmieniają sposób interakcji z innymi ludźmi, a także znacząco wpływają na kulturę, politykę i stosunki społeczne.

Politechnika Łódzka jest Patronem Merytorycznym "Igrzysk Wolności" w tym roku. Podczas wydarzenia wystąpią m.in.: prof. Peter A. Gloor - badacz Swarm Creativity na Massachusetts Institute of Technology; Karim Jebari - badacz w Instytucie Studiów nad Przyszłością w Sztokholmie; Sandrine Müller – badaczka big data na Uniwersytecie w Cambridge i Uniwersytecie Stanford; prof. Leszek Balcerowicz – były wicepremier RP, były szef NBP.

Wśród prelegentów znajdą się także eksperci z Politechniki Łódzkiej: prof. Stanisław Bielecki, prof. Ireneusz Zbiciński, prof. Izabella Krucińska, prof. Grzegorz Granosik, dr hab. inż. Adam Wojciechowski, prof. Adam Pelikant, prof. Piotr Kula, dr inż. Przemysław Sękalski, dr inż. Grzegorz Liśkiewicz.

Program imprezy znajduje się w załączeniu.

Więcej informacji na stronie internetowej.

Data dodania:2017-09-22
Agnieszka Garcarek-Sikorska