Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Dwóch ambasadorów na PŁUbiegły tydzień w Politechnice Łódzkiej obfitował w wizyty wyjątkowych gości. 8 października uczelnię odwiedził Ambasador Królestwa Danii w Polsce – Ole Toft. Dzień później, 9 października wizytę na kampusie złożył Ambasador Francji w Polsce – Frédéric Billet.

 

Od lewej prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ i ambasador Danii w Polsce - Ole Toft, fot. Jacek Szabela Przyjazd Ambasadora Danii związany był z odbywającym się w Centrum Współpracy Międzynarodowej Seminarium „Smart and Liveable Cities”. Wydarzenie, w ramach szóstej już edycji Forum Miast Partnerskich Łodzi, zorganizował Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Ambasadą Królestwa Danii w Polsce oraz Politechniką Łódzką.


Tematem przewodnim tegorocznego Forum stało się nowoczesne zarządzanie miastami z wykorzystaniem zielonych technologii. Wydarzenie stało się również okazją do uroczystego otwarcia zorganizowanej przez Ambasadę Królestwa Danii w Polsce wystawy „Green Together”, prezentującej duńskie rozwiązania proekologiczne, odpowiadające na wyzwania stojące przed krajami, miastami i biznesem na całym świecie (fotorelacja).


Ambasador Francji w Polsce - Federic Billet podczas inauguracji roku akdem. w PŁ, fot. Jacek SzabelaZaplanowane na dzień później (9.10) – uroczysta inauguracja roku akademickiego w IFE oraz rozpoczęcie IV edycji projektu Francuskiej Akademii Młodego Inżyniera (FAMI) – połączone zostały z oficjalną wizytą Ambasadora Francji w Polsce, Frédérica Billeta.


Ambasador Billet spotkał się z rektorem PŁ, prof. Krzysztofem Jóźwikiem oraz dyrektor CWM PŁ, dr inż. Dorotą Piotrowską, prof. PŁ, którzy przedstawili strategię współpracy naukowej i edukacyjnej z uczelniami i przemysłem francuskim oraz nową inicjatywę PŁ pod nazwą „FReshmenFR – Future Ingénieur Français”, skierowaną do wybitnych licealistów, uzdolnionych w dziedzinach matematyki, fizyki i języka francuskiego (fotorelacja).


Ambasador odbył również spotkanie z dyrektorami łódzkich szkół związanych z Francją i prowadzących nauczanie języka francuskiego. Wygłosił także wykład inauguracyjny, dotyczący głównych wyzwań, które stoją przed Francją i Polską, jako długoletnimi sojusznikami w Unii Europejskiej. Zdaniem Ambasadora obydwa kraje nie tylko muszą zadbać o zwiększenie bezpieczeństwa na kontynencie, ale również o zrównoważony rozwój w dziedzinie energii i ochrony środowiska. Jednym z głównych wyzwań jest budowanie wspólnej gospodarki opartej na innowacji oraz wiedzy.


Data dodania:2020-10-13
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha
Zdjęcia
Uroczystość inauguracji w Centrum Kształcenia Międzynarodowego w PŁ, fot. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE