Dwie studentki PŁ nominowane do prestiżowych wyróżnień sportowych

Grudzień to w sporcie czas plebiscytów. Politechnika Łódzka ma wielu utalentowanych studentów, którzy osiągają międzynarodowe sukcesy sportowe. W tym roku największą popularnością medialną, cieszyły się dwie utalentowane studentki PŁ: Dorota Banaszczyk i Aleksandra Bednarek.

Obie dziewczyny studiują na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ ten sam kierunek, inżynierię biomedyczną.

Dorota Blaszczyk studentka PŁ, złota medalistka MŚ w karate. foto. Xavier Servolle

Dorota Banaszczyk zdobyła niedawno w Madrycie pierwszy dla Polski medal mistrzostw świata w karate olimpijskim. Startowała na MŚ w kumite, w kategorii wagowej 55 kg. Za dwa lata ta dyscyplina zadebiutuje na igrzyskach, a studentka Politechniki Łódzkiej będzie walczyć o udział w olimpiadzie, która odbędzie się w Tokio.

D. Banaszczyk jest nominowana w tegorocznym Plebiscycie Przeglądu Sportowego do grona Dziesięciu Najlepszych Sportowców 2018 roku. Link do strony Plebiscytu z nominacją D. Banaszczyk. Głosowanie potrwa do 4 stycznia 2019.

Aleksandra Bednarek, studentka PŁ. Foto. Ewa Chojnacka

Aleksandra Bednarek jest pierwszą Polką, która pokonała wpław kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany też kanałem La Manche Ameryki. Przepłynięcie 34 km na Oceanie Spokojnym zajęło jej 12 godzin, 7 minut  i 32. Pływanie na wodach otwartych jest jej pasją.

A. Bednarek została, jako pierwsza polska pływaczka, nominowana do nagordy 2018 World Open Water Swimming w Kategorii Kobieta Roku. Glosować można do 1 stycznia na stronie WOWSA Awards.

Data dodania:2018-12-04