Dwa zwycięstwa zespołów siatkarzy z PŁ

Kolejne sukcesy naszych siatkarzy. Dwa złote medale: jeden w kategorii "open" i drugi w kategorii  "50 plus", zdobyli zawodnicy Politechniki Łódzkiej na zakończonych 26 lutego Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej w Politechnice Rzeszowskiej.

W tym roku w kategorii otwartej na Mistrzostwach startowało 12 drużyn, a w kategorii  "50 plus" 4 drużyny. Z tego powodu niektórzy z nas musieli zagrać aż 8 meczy w ciągu zaledwie półtora dnia - wyjaśnia prof. Piotr Paneth, uczestnik zawodów. -  Drużyna "50 plus" dość gładko pokonała swoich rywali, kolejno Politechnikę Koszalińską, Uniwersytet Rzeszowski i w końcu Politechnikę Gdańską. Z kolei nasza pierwsza drużyna w kategorii otwartej zmierzyła się w rozgrywkach grupowych z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa, która okazała się dość wymagającym przeciwnikiem, oraz z reprezentacją AGH. Oba mecze zakończyły się naszym zwycięstwem 2:0.

Według prof. Piotra Panetha najbardziej emocjonujący przebieg miał mecz finałowy z pierwszą reprezentacją Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, który odbył się w obecności władz gospodarzy oraz uczelnianych i lokalnych mediów. Po emocjonującej walce, wygranym pierwszym i przegranym drugim secie,  nasza pierwsza szóstka (Jacek Gralewski, Kamila Klajman, Maciej Leszczyński, Paweł Stączek, Kamil Zieliński, Marcin Zygmunt) wykazała się nerwami ze stali i pomimo jednej piłki meczowej dla UAM wygrała seta 15:17! A tym samym cały turniej.

Jak co roku imprezę cechowała doskonała atmosfera i wola walki naszych drużyn, mówią uczestnicy Mistrzostw. Przedstawiciele PŁ wystąpili w Rzeszowie w składzie (od lewej na zdjęciu): Piotr Piotrowski (S3), Dariusz Bieliński (W3), Krzysztof Jóźwik (W1), Piotr Niedzielski (W1), Marcin Zygmunt (W6), Tomasz Kubiak(W1), Kamil Zieliński (doktorant W5), Zdzisław Brandeburg (W3), Mariusz Koralewski (S3), Paweł Stączek (W5), Kamila Klajman (doktorantka W3), Maciej Leszczyński (doktorant W7), Piotr Paneth (W3), Jacek Gralewski (W9), Piotr Zawadzki (W1) oraz Marcin Barburski (W4). Jedną z dwójki MVP turnieju została podstawowa rozgrywająca z PŁ - Kamila Klajman!

Reprezentanci PŁ dziękują Władzom i Fundacji PŁ oraz sponsorom zewnętrznym firmom: Grupa Pietrucha oraz QMed, za wsparcie, szczególnie za atrakcyjne stroje, które zdecydowanie wyróżniały naszą reprezentację. Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmów z turnieju na stronie organizatorów.

Data dodania:2017-02-27
Małgorzata Trocha
Reprezentacja siatkarzy PŁ na Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Siatkówce w Politechnice Rzeszowskiej.