Dr Paweł Latosiński z PŁ laureatem programu START 2019

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 27. przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski.

Dr inż. Paweł Latosiński z PŁ, laureat programu STARTWśród setki młodych badaczy znalazł się dr inż. Paweł Latosiński z Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Grono laureatów wszystkich konkursów, łącznie z tegorocznymi, liczy już ponad 3 000 osób.

- W najbliższym roku zamierzam kontynuować badania rozpoczęte w mojej rozprawie doktorskiej, teraz już jako adiunkt zatrudniony w Instytucie Automatyki PŁ. Tematyką tych badań jest sterowanie ślizgowe dyskretnymi obiektami dynamicznymi. Stypendium uzyskane w programie START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej z pewnością zapewni mi odpowiednie zaplecze finansowe do kontynuowania mojej działalności naukowej. W szczególności, pomoże mi ono nabyć sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie, które ułatwi mi przyszłą pracę - wyjaśnia laureat stypednium, dr inż. Paweł Latosiński.

Wysokość rocznego stypendium to 28 tys. zł, a łączna kwota, jaką Fundacja przeznaczy na stypendia START w 2019 roku, wynosi ok. 3 mln złotych.

Celem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej jest wyróżnienie najzdolniejszych młodych uczonych i zachęcenie ich do dalszego rozwoju naukowego przez umożliwienie pełnego poświęcenia się pracy badawczej.

Data dodania:2019-05-13
Małgorzata Trocha