Dr inż. Adam Rylski nagrodzony przez Światową Organizację Własności Intelektualnej

Dr inż. Adam Rylski z Politechniki Łódzkiej został odznaczony prestiżowym Złotym Medalem WIPO - Światowej Organizacji Własności Intelektualnej. Wyróżnienie to otrzymał w czasie międzynarodowej wystawy wynalazków zorganizowanej w Dolinie Krzemowej w Kalifornii (USA).

Naukowiec z PŁ został doceniony za osiągnięcia wynalazcze – jest autorem lub współautorem 51 rozwiązań i aktywność na arenie międzynarodowej w zakresie własności intelektualnej.

Medal WIPO jest najwyższym odznaczeniem na świecie, swego rodzaju Grand Prix, które można otrzymać w zakresie szeroko rozumianej własności intelektualnej. W Polsce medalem tym (ustanowiono go przed 40 laty) zostało dotychczas odznaczonych ok. 20 wybitnych naukowców, wynalazców i twórców techniki.

Organizatorzy wystawy „Silicon Valley International Invention Festival 2019” w Santa Clara (SVIIF) powołali dr. inż. Adama Rylskiego w skład międzynarodowego jury.

Data dodania:2019-07-09
Agnieszka Garcarek-Sikorska