Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Dominik Leżański z PŁ przewodniczącym Parlamentu Studentów RPStudent informatyki na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej - Dominik Leżański - będzie przewodniczył Parlamentowi Studentów RP, przez dwa kolejne lata, w kadencji 2019-2020.

 

Dominik Leżański (w środku) po wyborach na przewodniczącego Parlamentu Studentów RP, foto. Łukasz Rusajczyk

 

D. Leżański został wybrany podczas Jubileuszowego XXV Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który okazał się dla studenta PŁ szczęśliwy. Jego doświadczenie jako przewodniczącego Samorządu Studenckiego, będzie teraz owocowało na arenie ogólnopolskiej. Pełnienie nowej funkcji rozpocznie od stycznia 2019.

 

Nowy przewodniczący Parlamentu Studentów RP jest obecnie na pierwszym stopniu studiów, na 7. semestrze. O swoich najbliższych planach Dominik Leżański powiedział:

Najbliższe dwa lata będą dla mnie bardzo intensywnym czasem. Chciałbym dokończyć studia I-ego stopnia i rozpocząć drugiego. Jednocześnie, mam wspólnie z Prezydium Samorządu Studenckiego PŁ dużo obowiązków związanych z wdrażaniem nowej ustawy na naszej uczelni i przez najbliższy miesiąc to będzie priorytet. Od 1 stycznia 2019 roku będę odpowiadał za Parlament Studentów RP.
 
Jako Parlament Studentów RP w nadchodzącej kadencji będziemy mieć  istotny wpływ na rozwiązywanie sytuacji na uczelniach, na których nowe statuty i regulaminy będą zagrażały warunkom studiowania. Nasza siła będzie skupiona głównie na obronie praw studentów. Najbliższe lata będą szczególnie ważne ze względu na nowelizację ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce. Rolą Parlamentu Studentów RP będzie zgłaszanie uwag oraz opiniowania proponowanych zmian.


Data dodania:2018-11-27
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Dominik Leżański, student PŁ, wybrany na przewodniczącego Parlamentu Studentów RP (2019-2020), foto. Aleksandra Łuczyńska.

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE