Dodatek do wynagrodzenia dla pracowników niepełnosprawnych PŁ

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 25/2020 Rektora Politechniki Łódzkiej z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie ustalenia Regulaminu wynagradzania w Politechnice Łódzkiej, punkt XIV. DODATEK Z TYTUŁU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI informujemy pracowników Uczelni o możliwości wnioskowania o ww. dodatek w BON PŁ.

Dodatek z tytułu niepełnosprawności może zostać przyznany pracownikowi Uczelni, który jednocześnie:

• posiada orzeczony stopień niepełnosprawności lub orzeczenie traktowane na równi zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity: Dz. U. 2019 poz. 1172 z późn. zm.),
  • dokonał rejestracji w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych wypełniając wniosek (wniosek dostępny jest do pobrania na stronie BON lub bezpośrednio w Biurze).

Dodatek z tytułu niepełnosprawności jest wypłacany jedynie w okresie ważności orzeczenia o niepełnosprawności pracownika.

Prosimy o dostarczenie wniosku do BONu do 10-go dnia miesiąca, aby otrzymać dodatek do wynagrodzenia.

WYSOKOŚĆ MIESIĘCZNEGO DODATKU Z TYTUŁU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Stopień niepełnosprawności znaczny - 300 zł,