Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Design Thinking WeekPolitechnika Łódzka jest jednym z jedenastu miejsc w Polsce, w których odbywa się Design Thinking Week 2014. Wszystkie wydarzenia związane z imprezą  zaplanowano  w Fabryce Inżynierów XXI wieku (ul. Stefanowskiego 1/15, budynek A18). To właśnie tu  powstała specjalnie zaprojektowana i wyposażona  przestrzeń o nazwie DT4U.

 We wtorek 21 października  zaplanowano  wprowadzenie dla niewtajemniczonych, czyli prelekcję Design Thinking jako kreatywny sposób tworzenia innowacji - DT4U.

Zapraszamy również na Info-warsztaty Design Thinking, aby  doświadczyć etapów procesu DT. Warsztaty będą się odbywały we wtorek i w środę (21 - 22 października) w godzinach 16.00 – 19.30 (sala 103, I piętro. Uwaga – na warsztaty są zapisy (http://dt4uwarsztaty23.evenea.pl/ ), a liczba miejsc ograniczona!

 DT4U  to unikatowa w skali kraju pracownia kreatywnego rozwiązywania zagadnień problemowych z wykorzystaniem metodyki Design Thinking – mówi dr inż. Dorota Bociąga, liderka grupy tworzącej DT4U. – W DT4U już od tego roku akademickiego 2014/2015 studenci pierwszego roku Inżynierii Materiałowej na Wydziale Mechanicznym mają zajęcia z metodyki DT, na których będą realizowali projekty z jej wykorzystaniem. Politechnika Łódzka, z tego co wiem, jest pierwszą uczelnią w Polsce, która wdrożyła tę efektywną i pożądaną przez pracodawców metodykę jako obowiązkowy przedmiot kształcenia formalnie ujęty w programie studiów.


Przez cały tydzień w holu budynku Fabryki Inżynierów będzie można oglądać wystawę - Od pomysłu do prototypu - Design Thinking Exhibition. Odwiedzający wystawę będą mogli poznać historię DT, oraz zobaczyć, gdzie na świecie wykorzystywana jest ta metodologia i jakie osiągnięto dzięki niej sukcesy w przedsiębiorstwach i przemyśle.

 Ponadto,  będzie można nauczyć się nieco więcej o etapach metodologii Design Thinking w kontekście kreatywnego rozwiązywania problemów. Odwiedzający wystawę dowiedzą się także o początkach DT na Politechnice Łódzkiej oraz o tym jak powstawała pracownia DT4U i jakie inicjatywy zostały już podjęte przez zespół tworzący pierwszą w Łodzi przestrzeń na potrzeby efektywnej pracy z wykorzystaniem metodologii Design Thinking.

W zamiarze organizatorów wydarzenie to łączy i promuje działania związane z wdrażaniem Design Thinking w środowisku akademickim, ale również w biznesie. W załączeniu plakat.


Data dodania:2014-10-13
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
DT Week.pdf2.02 MB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE