Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

EUSA Games 2022 odbędzie się w Łodzi (reportaż z Madrytu)Wyjazd delegacji przedstawicieli: Politechniki Łódzkiej, władz miasta oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Zarządu Głównego AZS do Madrytu zakończył się sukcesem. Łódź uzyskała prawo do organizacji Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich w 2022 roku.

 

Politechnika Łodzka i władze miasta prezentowały się w Madrycie przed ogólnym zgromadzeniem członków EUSA, czyli przed ponad 40 federacjami sportu akademickiego, aby potwierdzić gotowości do organizacji w Łodzi Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich - EUSA Games 2022. W delegacji polskiej brał udział rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Sławomir Wiak.

 

Polska delegacja w Madrycie uzyskała prawo do organizacji EUSA 2022 w Łodzi.

Mam pełne przekonanie, że organizacja EUSA Games jest najlepszym przykładem realizacji  strategicznych celów Politechniki Łódzkiej . W 2017 roku oddaliśmy największa inwestycję ostatnich lat – Akademickie Centrum Sportowo-Dydaktyczne Zatoka Sportu. Znajduje się tam jedyny w regionie basen o wymiarach olimpijskich, dający możliwość do uprawiania sportów wodnych w szczególności: pływania, piłki wodnej oraz triathlonu. Możemy się pochwalić także jedną z największych w Polsce ścianek wspinaczkowych. Otwierając Zatokę Sportu, oddaliśmy miejsce będące kuźnią talentów w dyscyplinach takich, jak badminton, sztuki walki, squash. Część tego obiektu stanowią boiska będące doskonałą areną do rozgrywania emocjonujących meczy piłkarskich. Ufam, że staną się także miejscem EUSA Games.

Aplikując o organizację studenckich igrzysk sportowych, podjęliśmy decyzję o realizacji projektów infrastrukturalnych – budowy pawilonu informacyjnego imprezy EUSA Games, położonego tuż obok największego obiektu sportowego PŁ, Zatoka Sportu oraz podziemnego tunelu łączącego ją z osiedlem akademickim. Na kampusie powstanie także Studencka Strefa Nauki, Sztuki i Biznesu, która będzie przestrzenią sprzyjającą kreatywnej realizacji projektów najzdolniejszych studentów PŁ - mówił rektor PŁ podczas wystąpienia w Madrycie

 

Delagacja polska w pełnym składzie po ogłoszeniu wyników.

 

Władze Politechniki Łódzkiej wspierają rozwój kultury studenckiej, sport akademicki oraz aktywność naukową, dydaktyczną i społeczną studentów. Jako uczelnia podejmujemy szereg działań na rzecz wysokiej pozycji konkurencyjnej Politechniki, zwłaszcza na arenie międzynarodowej.

 

 

 

EUSA Games to największa impreza sportów akademickich w Europie, w której uczestniczy około 6 tys. studentów-sportowców z co najmniej 40 krajów.

 

 


Data dodania:2018-04-11
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Logo EUSA

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE