Delegacja EUSA na Politechnice Łódzkiej

Delegacja EUSA (European University Sport Association) złożona z dwóch komisji: ewaluacyjnej i technicznej, sprawdza potencjał Łodzi pod względem obiektów sportowych i możliwości zakwaterowania wielu tysięcy uczestników planowanych w mieście Igrzysk (fotorelacja z wizyty).

Wizyta jest efektem starań o organizację Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich w Łodzi. - Oczekujemy przyjazdu do Łodzi około 6000 sportowców studentów z co najmniej 40 krajów - mówi rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak.

EUSA GAMES Łódż logo poziom.

EUSA Games to największa impreza sportu akademickiego w Europie. Igrzyska organizowane są co dwa lata, począwszy od 2012 roku. Łódź stara się o organizację Europejskich Igrzysk Uniwersyteckich EUSA Games w roku 2022 lub 2024.

- Inicjatywa ubiegania się o organizację Igrzysk w Łodzi powstała w Politechnice Łódzkiej – mówi rektor PŁ, prof. Sławomir Wiak.– Prace koncepcyjne i organizacyjne były prowadzone wspólnie przez AZS PŁ, Politechnikę Łódzką i Miasto Łódź. W przygotowaniach do przeprowadzenia tak ważnego przedsięwzięcia będzie brało udział całe środowisko akademickie i sportowe Łodzi pod przewodnictwem AZS Politechniki Łódzkiej. Podczas tej imprezy rozgrywanych jest minimum 13 dyscyplin sportowych jednocześnie, a jeżeli warunki na to pozwalają wydarzenie można rozbudować o kolejne, dochodząc nawet do 20, rozgrywanych w kategorii: kobiet i mężczyzn.

Do Łodzi, we wtorek, 13 lutego przyjechał Prezydent EUSA - Adam Roczek reprezentujący komisję ewaluacyjną. Komisja techniczna złożona jest z menedżerów zarządzających sportem w EUSA: przyjechali Haris Pavletic - wiceprezydent EUSA oraz Matjaz Pecovnik - sekretarz generalny. Władze EUSA oraz członkowie komisji technicznej spotkali się z rektorem PŁ - prof. Sławomirem Wiakiem. Delagacja wizytowała obiekty sportowe łódzkich uczelni, w tym Centrum Sportowo-Dydaktyczne PŁ „Zatokę Sportu”. Obie Komisje wizytujące spotkały się również z władzami Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Delegacja EUSA w Zatoce Sportu PŁ, foto. Jacek Szabela

W spotkaniu z delegacją EUSA biorą udział również przedstawiciele Akademickiego Związku Sportowego: wiceprezes AZS PŁ - Przemysław Jagielski, członek Zarządu Głównego AZS oraz Marian Dymalski, wiceprezes Zarządu Głównego AZS ds. międzynarodowych. Delegacja spotkała się z przedstawicielami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w Ministerstwa Sportu i Turystyki. W czwartek, 15 lutego, odbyło się spotkanie członków Komisji Ewaluacyjnej z Marszałkiem Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Data dodania:2018-02-13
Małgorzata Trocha