UTW_aktualnosci

Deklaracja kontynuacji zajęć na rok akad. 2020/21

Sytuacja panująca na świecie ogranicza nas w wielu kwestiach i wymusza na nas wypracowanie innych niż dotychczas zasad. Dotyczy to również Uczelni, której Uniwersytet Trzeciego Wieku PŁ jest integralną częścią. W chwili obecnej nie możemy wrócić do sal wykładowych. Wszyscy tęsknimy do spotkań i niepowtarzalnej atmosfery naszego Uniwersytetu, jednak zdrowie i bezpieczeństwo zawsze powinno się znaleźć na pierwszym miejscu. W momencie, kiedy powróci możliwość nauki stacjonarnej będziemy chcieli jak najszybciej ją wdrożyć.

Wszystkich chętnych zapraszamy do podjęcia udziału w zajęciach w zupełnie innym Uniwersytecie Trzeciego Wieku niż do tej pory, gdzie podstawową formą nauki będzie kształcenie na odległość.

Z uwagi na całkiem inną formę realizacji wykładów będzie ich znacznie mniej niż w dotychczasowej ofercie. Jednak zawsze warto podjąć próbę i stawić czoła nowym wyzwaniom.

Do udziału w zajęciach UTW PŁ niezbędne będzie posiadanie przez Państwa adresu e-mail, podstawowa znajomość obsługi komputera i internetu, oraz posiadanie urządzenia (komputera, tabletu, telefonu) z internetem.

Planujemy udostępniać dla Państwa WYKŁADY na platformie internetowej przeznaczonej dla słuchaczy UTW PŁ, gdzie będziecie się Państwo logować (instrukcja obsługi platformy zostanie zamieszczona na naszej stronie internetowej, trwają prace nad przygotowaniem platformy).

ZAJĘCIA DODATKOWE będą odbywać się głównie w czasie rzeczywistym z użyciem programu Microsoft TEAMS. Nie będzie konieczna instalacja programu - wystarczy kliknąć link, który otrzymacie Państwo od wykładowcy drogą e-mail. Po dołączeniu do grupy zajęciowej będziecie Państwo widzieć wykładowcę, prezentację, można będzie zadawać pytania, zarówno poprzez mikrofon jak i na czacie. Terminy zajęć dodatkowych będą uzależnione od ilości osób chętnych oraz grafiku zajęć wykładowców, które poznamy na początku października (instrukcja obsługi programu Microsoft TEAMS dla słuchacza znajduje się w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE).

Na tę chwilę planujemy również powrót na zajęcia gimnastyczne w wodzie w Zatoce Sportu, z zachowaniem reżimu sanitarnego basenu. Jeśli otworzy się możliwość powrotu na inne zajęcia będziemy informować o tym Państwa na stronie internetowej UTW PŁ.

Oferta planowanych zajęć dodatkowych znajduje się na naszej stronie internetowej https://www.p.lodz.pl/pl/zajecia-dodatkowe-utw w zakładce ZAJĘCIA DODATKOWE. Będzie ona aktualizowana zależnie od zmieniającej się sytuacji epidemicznej i Państwa potrzeb.

Zapisy do grup zajęć dodatkowych odbywają się mailowo lub telefonicznie oraz w biurze UTW PŁ (zależnie od sytuacji epidemicznej), według kolejności zgłoszeń.

Warunkiem PRZEDŁUŻENIA STATUSU SŁUCHACZA na kolejny rok akad. 2020/21 jest:

1. Złożenie deklaracji uczestnictwa do dnia 25.09.2020 (przesłanie pocztą tradycyjną wydrukowanego i podpisanego oryginału dokumentu na adres biura UTW PŁ co rekomendujemy(UTW POLITECHNIKI ŁÓDZKIEJ, Al. Politechniki 12, 90-924 Łódź), lub osobiście w biurze). Deklaracja znajduje się na dole strony w plikach do pobrania. Należy ją wydrukować dwustronnie i złożyć osobiste podpisy.
  2. Uregulowanie czesnego w wysokości 50,00 zł (czesne jest obniżone o niewykorzystaną w poprzednim semestrze kwotę 50,00 zł) i dostarczenie do biura UTW PŁ dowodu wpłaty (osobiście w biurze, pocztą tradycyjną, skan dowodu lub potwierdzenie przelewu w formacie pdf drogą mail) do dnia 25.09.2020.

Dla osób, które wpłaciły za (niezrealizowane) zajęcia dodatkowe w semestrze letnim r. akad. 2019/20 przewidujemy trzy opcje:

1. Zwrot kosztów wszystkich zajęć, w tym 50% czesnego za rok 2019/20. Jest to równoznaczne z rezygnacją z zajęć w kolejnym roku akademickim (kwoty zwrotów oraz wzór podania, wraz z przykładami jego wypełnienia, znajduje się w komunikacie o zwrotach)
  2. Przeniesienie części wpłaconej kwoty na poczet czesnego w r. akad. 2020/21 (i ewentualnych zajęć dodatkowych) i zwrot pozostałej wpłaconej kwoty (wzór podania wraz z przykładami wypełnienia znajduje się w komunikacie o zwrotach)
  3. Przeniesienie całości kwoty na poczet czesnego i dopłacenie ewentualnej różnicy. Dotyczy to osób mających wpłaty w wysokości 50 zł i mniej (np. wpłata za gimnastykę 30 zł czy spacery 5 zł). Taką dyspozycję należy zgłosić na drugiej stronie formularza deklaracji kontynuacji zajęć w pozycji: przeniesienie wpłat (deklaracja znajduje się na dole strony w plikach do pobrania, wraz z przykładami jej wypełnienia).

Więcej informacji  dotyczących zwrotów kosztów oraz stosowny formularz (wraz z przykładami jego wypełnienia) znajduje się w komunikacie o zwrotach

Nie przewidujemy przerw, „zawieszenia zajęć” czy „urlopów dziekańskich” w zajęciach na rok czy więcej lat. Jak co roku na miejsca osób rezygnujących przyjmowane są nowe -  oczekujące osoby, dlatego nie możemy Państwu obiecać miejsca za rok czy dwa automatycznie (bez oczekiwania).

Jeśli nie jesteście Państwo pewni, jakie zajęcia opłaciliście w ubiegłym semestrze i ile macie wpłacić za czesne na kolejny rok, prosimy o kontakt z biurem UTW – mailowy (utwpl@info.p.lodz.pl), telefoniczny, osobisty, udzielimy konkretnej informacji. Prosimy nie wpłacać kwot „z nadwyżką” czy za zajęcia na które nie jesteście zapisani. To znacznie wydłuży i tak niełatwą procedurę zwrotów.

Prosimy o rozważne jak również konkretne decyzje, zwłaszcza w przypadku rozliczeń i zwrotów. Obecnie mamy 700 słuchaczy, każda minuta zastanawiania się w biurze UTW PŁ wydłuża czas oczekiwania pozostałych osób. Ze względu na konieczność zachowania obostrzeń sanitarnych (jeden słuchacz w biurze, maseczki, odstępy). W miarę możliwości zalecamy pytania czy uwagi drogą e-mail bądź telefoniczną.

Prosimy rownież o nie zostawianie formalności związanych z przedłużeniem statusu słuchacza w UTW PŁ na ostatnią chwilę. Może zrobić się kolejka i niedogodne warunki oczekiwania.

Konto bankowe UTW PŁ:

Uniwersytet Trzeciego Wieku PŁ