Członek Zespołu Badawczego – doktor lub doktorant w Instytut Maszyn Przepływowych

Instytut Maszyn Przepływowych zatrudni na stanowisku: Członek Zespołu Badawczego – doktor lub doktorant.

INSTYTUCJA: Politechnika Łódzka, Instytut Maszyn Przepływowych.

MIASTO: Łódź

STANOWISKO: Członek Zespołu Badawczego – Doktor lub doktorant

DATA OGŁOSZENIA: 15.10.2020

TERMIN SKŁADANIA OFERT: 22.10.2020

SŁOWA KLUCZOWE: doktor, doktorant, projekt, sieci neuronowe.

OPIS stanowiska:

Projekt „Przewidywanie skutków zabiegów wewnątrznaczyniowych poprzez spersonalizowaną analizę numeryczną” realizowany w ramach programu LIDER X obejmuje badania numeryczne przepływu krwi przez główne naczynia krwionośne ludzkiego organizmu.

W ramach realizacji projektu zaplanowano prace związane z modelowaniem powierzchniowym oraz bryłowym przy użyciu programu SolidWorks, modelowaniem przepływu przy użyciu oprogramowania Ansys CFX oraz Ansys Fluent, ze szczególnym naciskiem na analizy sprzężone typu FSI (fluid-structure interaction). Dodatkowo, zaplanowano zbudowanie sieci neuronowej przewidującej wyniki symulacji numerycznych. Założono walidowanie sieci neuronowych danymi pochodzącymi z numerycznej analizy przepływu oraz danymi medycznymi.

Osoba zatrudniona do realizacji prac w zadaniu nr 5 będzie współuczestniczyć w budowaniu, uczeniu, testowaniu oraz walidowaniu sieci neuronowych.

Udział w projekcie umożliwia zdobycie wiedzy oraz doświadczenia w realizacji grantu badawczego, współudział w publikacjach dla renomowanych międzynarodowych czasopism oraz udział w konferencjach naukowych.

Wymagania:

1. wiek poniżej 35 roku życia zgodnie z regulaminem LIDER X;
  2. wykształcenie wyższe – (najlepiej tytuł doktora);
  3. udokumentowane osiągnięcia z zakresu budowania, uczenia, testowania, walidowania sieci neuronowych (artykuły w renomowanych czasopismach, patenty, udział w projektach badawczych, nagrody, wyróżnienia, szkolenia, certyfikaty itp.);
  4. znajomość języka polskiego i angielskiego w mowie i piśmie;
  5. rzetelność, skrupulatność, pracowitość i odpowiedzialność za powierzone prace;
  6. motywacja do pracy naukowej, duże zaangażowanie w wykonywaną pracę badawczą;
  7. dyspozycyjność;

Termin składania ofert: 22.10.2020.

Liczy się data wpływu dokumentów.

Aplikacje, które wpłyną po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.

Warunki zatrudnienia:

Liczba planowanych osób do zatrudnienia: 1 osoba,

Forma zatrudnienia: umowa cywilnoprawna

Okres zatrudnienia: od daty rozstrzygnięcia konkursu do 30.12.2022 r.

Forma składania zgłoszeń:

elektronicznie na adres: piotr.reorowicz@p.lodz.pl,

tytuł wiadomości: „rekrutacja LIDER – sieci neuronowe”

Wymagane dokumenty:

1. Życiorys (CV);
  2. Kwestionariusz osobowy dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie - Załącznik nr 1;
  3. Kopia dyplomu potwierdzającego uzyskanie stopnia magistra / tytułu doktora w dyscyplinie inżynierii mechanicznej;
  4. Zaświadczenie o przyjęciu na studia doktoranckie (nie dotyczy osób z tytułem doktora);
  5. List motywacyjny;
  6. Wykaz dotychczasowych osiągnięć naukowych: autorstwo/współautorstwo artykułów naukowych, uczestnictwo w konferencjach, staże naukowe, udział w warsztatach, szkoleniach, projektach badawczych, otrzymane nagrody i wyróżnienia wynikające z prowadzonych badań;
  7. Podpisaną klauzulę informacyjną dla kandydatów do pracy w Politechnice Łódzkiej - Załącznik nr 2;
  8. Zgodę Kandydata na przetwarzanie danych osobowych (zgodnie z art. 7 RODO) - Załącznik nr 3.

Sposób rekrutacji:

Na podstawie przesłanych dokumentów, wybrani kandydaci mogą być zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną;

Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu: 23.10.2020.

Dodatkowe informacje:

Wymagane dokumenty należy załączyć w formacie PDF.

Zgłoszenia będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez Dziekana Wydziału Mechanicznego.

Informujemy, że złożonych dokumentów aplikacyjnych Uczelnia nie zwraca.

Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej oraz przesłane drogą e-mailową. W przypadku braku ofert spełniających wymagania konkurs zostanie ogłoszony ponownie.

Organizator konkursu zastrzega sobie możliwość unieważnienia konkursu bez podania przyczyny. Rozstrzygnięcie konkursu nie jest równoznaczne z zawarciem umowy z Politechniką Łódzką. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmie Dyrektor Instytutu Maszyn Przepływowych w oparciu o rekomendację komisji konkursowej.

Data dodania:2020-10-15
Filip Podgórski