Briefing prasowy przed konferencją NKN

Trwają przygotowania do ósmej konferencji programowej poprzedzającej wrześniowy Narodowy Kongres Nauki. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy szerokim udziale przedstawicieli środowiska akademickiego, przygotowują całkowicie nowy ład w nauce i szkolnictwie wyższym.

Jedna z konferencji, w ramach Kongresu Nauki, odbędzie się 25 i 26 maja w zrewitalizowanym budynku EC1 w Łodzi. Tematem szerokiej dyskusji będzie „Finansowanie nauki i szkolnictwa wyższego”. Udział w wydarzeniu, w internetowej rejestracji, zgłosiło 620 osób. Konferencję, wspólnie z MNiSW, organizuje łódzkie środowisko akademickie.

Organizatorzy konferencji zapraszają w piątek, 19 maja, o godz. 11:00 na briefing prasowy poświęcony temu prestiżowemu wydarzeniu, które zagości w naszym mieście. Spotkanie zaplanowano w EC1 Łódź – Miasto Kultury w Hali Maszyn, czyli w miejscu, w którym toczyć się będą obrady konferencji programowej NKN (ul. Targowa 1/3).

W briefingu udział wezmą: prof. Zbigniew Rau, wojewoda łódzki i Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi oraz rektorzy: prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ i przewodniczący Konferencji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych; prof. Antoni Różalski - rektor UŁ, prof. Radzisław Kordek - rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak - rektor Akademii Sztuk Pięknych, prof.  Mariusz Grzegorzek - rektor Szkoły Filmowej, prof. Cezary Sanecki - rektor Akademii Muzycznej w Łodzi.

Data dodania:2017-05-18
Małgorzata Trocha