Breifing prasowy nt. konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2020"

Politechnika Łódzka, Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundacja Edukacyjna "Perspektywy” serdecznie zapraszają na briefing prasowy na temat konferencji

“Studenci zagraniczni w Polsce 2020”

poświęconej metodom umiędzynarodowienia polskich uczelni

Briefing odbędzie się w poniedziałek 27 stycznia 2020 r. o godz. 9.00 w sali E (na pierwszym piętrze)

w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, al. Politechniki 10

Udział wezmą:

prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej

Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej “Perspektywy”

Polska pozostaje wciąż jednym z najmniej umiędzynarodowionych krajów Unii Europejskiej i OECD, choć nasz wskaźnik umiędzynarodowienia sukcesywnie rośnie. W roku akademickim  2018/2019 studiowało w Polsce ponad 78 tysięcy studentów zagranicznych (o 7,5 proc. więcej niż rok wcześniej) ze 174 krajów.

Co zrobić, aby nie tylko przyciągnąć wielu studentów, ale także sprawić, aby nasz kraj stał się atrakcyjny dla najlepszych kandydatów?

Na ten temat dyskutować będą uczestnicy konferencji, w programie której znalazła się także gala konkursu na najlepszego studenta zagranicznego INTERSTUDENT 2020 i Nagród Środowiskowych Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2020. Gwiazdy umiędzynarodowienia przyznawane są osobom mającym wybitne osiągnięcia w  badaniach nad internacjonalizacją, zarządzania procesem umiędzynarodowienia, marketingiem za granicą, kształceniem obcokrajowców i działaniami w zakresie dyplomacji.

Data dodania:2020-01-21
Ewa Chojnacka