Bolid studentów PŁ startuje w Finlandii

Drużyna Iron Warrios Politechniki Łódzkiej przedstawiła założenia przed swoim startem w zawodach superoszczędnych bolidów Pisaralla Pisimmalle 2018.

Spotkanie, podczas którego przedstawiono cele, skład drużyny oraz szczegóły zmian w bolidzie zorganizowała Fundacja Promovendi wraz z Instytutem Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej. Międzynarodowe zmagania odbędą się 18 i 19 sierpnia 2018 w miejscowości Nokia w Finlandii.

Iron Warriors, to aktualni rekordziści Polski w kategorii najniższego spalania, a ich pojazd – Eco Arrow 2.2 jest w stanie przejechać aż 837 km na 1 litrze paliwa. Aktualnie studenci opracowali udoskonaloną konstrukcję, którą chcą przekroczyć granicę ponad 1 000 km na 1 litrze paliwa.

W spotkaniu wzięli udział: drużyna Iron Warriors, prof. Tomasz Kubiak - dziekan Wydziału Mechanicznego, pracownicy Instytutu Maszyn Przepływowch PŁ oraz przedstawiciele sponsorów i Fundacji Promovendi.

Data dodania:2018-08-09
Agnieszka Garcarek-Sikorska,