Ostatni dzień rekrutacji na studia magisterskie na PŁ

Dla osób zainteresowanych uzupełnieniem kształcenia na atrakcyjnym kierunku studiów, mamy dobrą wiadomość. Na Politechnice Łódzkiej do 22 lutego trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia. Uczelnia przygotowała prawie 1700 miejsc na studiach stacjonarnych oraz 100 na studiach niestacjonarnych.

Budynek rekrutacji PŁ foto. Jacek Szabela

Oferta studiów magisterskich na PŁ jest wyjątkowo bogata. Kandydaci mają do wyboru 26 kierunków m.in.: informatyka, mechatronika, energetyka, biotechnologia. To kierunki, których absolwenci stanowią najbardziej poszukiwaną grupę na rynku pracy.

Trzy z proponowanych programów kształcenia będą prowadzone także w języku angielskim w Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) PŁ. Będą to:

• elektronika i telekomunikacja (Telecommunications and Computer Science)
  • informatyka (Computer Science & Information Technology)
  • biotechnologia (Biotechnology)

Nowością w tegorocznej rekrutacji jest kierunek chemia w kryminalistyce prowadzony wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Progam studiów przewiduje jeden semestr w uczelni partnerskiej. Są to studia skierowane do osób dociekliwych, lubiących rozwiązywać zagadki kryminalne. Część zajęć laboratoryjnych będzie prowadzonych przez pracowników policji i w policyjnych laboratoriach. Absolwenci nowego kierunku będą się posługiwać specjalistyczną wiedzą z zakresu chemii sądowej, analizy materiałów dowodowych oraz technik stosowanych w kryminalistyce.

Rekrutacja na studia drugiego stopnia zakończy się w Politechnice Łódzkiej 22 lutego (piątek). Rozmowy kwalifikacyjne na wybrane kierunki prowadzone będą 25 lutego (poniedziałek). Wyniki przyjęć zostaną ogłoszone 28 lutego (czwartek).

Politechnika Łódzka od lat cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów. Według ostatnich danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za 2018 rok, PŁ zajmuje czwarte miejsce wśród uczelni technicznych i piąte w klasyfikacji ogólnej szkół wyższych, na najchętniej wybieraną uczelnię w Polsce.

Pełna lista kierunków i rodzajów studiów, na których prowadzony będzie nabór na studia drugiego stopnia w Politechnice Łódzkiej.

Data dodania:2019-01-09
Studenci matematyki na PŁ