Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Biotechnologia na PŁ z certyfikatamiKierunek biotechnologia prowadzony na Politechnice Łódzkiej przez Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności (BiNoŻ) otrzymał, w uznaniu wysokiej jakości kształcenia, certyfikat Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT) oraz europejski znak jakości - EUR-ACE Label.

 

Wręczenie certyfikatów odbyło się podczas posiedzenia plenarnego Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT), 24 stycznia, w Politechnice Śląskiej w Gliwicach.


W 2018 roku wydział BiNoŻ był wizytowany przez ekspertów KAUT oraz ekspertów europejskich, zrzeszonych w ENAEE (European Network for Acreditation of Engineering Education). To sieć, która skupia wiele organizacji europejskich, zajmujących się kształceniem inżynierów. Jednym z działań ENEAA jest nadawanie programom kształcenia europejskiego certyfikatu, potwierdzającego wysoki poziom kształcenia oraz zgodność z przyjętymi w Europie normami i zasadami procesu bolońskiego.


Biotechnologia otrzymała akredytację KAUT na pięć lat, tj. od roku akademickiego 2018/2019 do roku 2022/2023. Obecnie dzięki nowym uprawnieniom KAUT akredytacja pozwala na równoczesne nadanie certyfikatu międzynarodowego dla kierunków inżynierskich EUR-ACE Label. Biotechnologia otrzymała znak jakości na dwóch poziomach kształcenia: pierwszego (bachelor) i drugiego stopnia (master).
 

Ceertyfikat KAUT dla biotechnologii na PŁ  Eur Ace bachelor dla biotechnologii na PŁEur -Ace certyfikat europejski dla biotechnologii na PŁ


Data dodania:2019-02-06
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Małgorzata Trocha,
Zdjęcia
Budynek Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, foto. Jacek Szabela

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE