Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

 

 

Politechnika Łódzka

 

Baza dydaktycznaBiblioteki

Zagraniczne podręczniki i książki są w Polsce stosunkowo drogie. Studenci mogą jednak korzystać z bibliotek. Każdy zarejestrowany student PŁ otrzymuje kartę identyfikacyjną, dzięki której ma dostęp do bibliotek instytutowych, wydziałowych oraz Biblioteki Głównej PŁ.
W bibliotekach, na terenie Uczelni oraz w całym mieście znajdują się punkty ksero.
 
 

Biblioteka Główna PŁ
Ul. Wólczańska 223
90-924 Łódź
tel: +42 631 20 59

www.bg.p.lodz.pl

 
Biblioteka Główna ma za zadanie dostarczać usługi biblioteczne oraz informacje całej uczelni. Dysponuje ona systemem komputerowym zarówno do rejestracji czytelników, jak i katalogowania oraz udostępniania zbiorów. Biblioteka Politechniki Łódzkiej składa się z: Biblioteki Głównej i sześciu bibliotek filialnych:
- Biblioteka Chemii Spożywczej,
- Biblioteka Budownictwa i Architektury,
- Biblioteka Chemiczna,
- Biblioteka Biotechnologii,
- Biblioteka Elektrotechniki,
- Biblioteka Mechaniki,
- Biblioteka Beletrystyczna.
 
 Sieć komputerowa
Politechnika Łódzka dysponuje rozbudowaną siecią komputerową. Jest providerem usług internetowych dla Uczelni ( zapewnia połączenia wszystkich jednostek i domów akademickich). oraz krajowych i zagranicznych sieci internetowych.

Studenci mają do dyspozycji sale komputerowe w IFE oraz w Bibliotece Głównej. Każdy dom studencki posiada przyłącze internetowe opłacane raz na dwa lata (symboliczna opłata). Administratorem sieci w domach akademickich jest członek Rady Domu i to on jest odpowiedzialny za przyłączanie nowych użytkowników.
 
 
Biblioteka Narodowa
Al. Niepodległości 213
00-973 Warszawa
 

Centralną biblioteką państwa jest Biblioteka Narodowa z siedzibą w Warszawie. Stanowi ona istotny ośrodek celowy dla innych bibliotek w Polsce. W zasobach Biblioteki Narodowej mieści się wiele książek i czasopism z okresu XIX-XXI w. oraz rękopisów, sporządzonych na pergaminie lub papierze. Ponadto w zbiorach biblioteki można znaleźć dokumenty graficzne, muzyczne, audiowizualne, a także elektroniczne. 


Data dodania:2008-12-08
Data aktualizacji2016-11-04

Wprowadzone przez:
Agnieszka Michałowska-Dutkiewicz,

Programy studtiów ECTS

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE