Badaczka z PŁ w Akademii Młodych Naukowców PAN

Dr hab. inż. Marta Gmurek z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska PŁ została wybrana do Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk.

Nowych 17 członków wybrano na ostatniej sesji Zgromadzenia Ogólnego PAN.

Jak mówi dr hab. inż. Marta Gmurek:

Wybór na członka Akademii Młodych Uczonych to ogromne wyróżnienie oraz niesamowita szansa na rozwój naukowy oraz pozanaukowy. Jestem zaszczycona tym, że będę mogła reprezentować Politechnikę Łódzką w tak zacnym gronie. Dlatego też mam zamiar aktywnie się zaangażować w działalność na rzecz popularyzacji nauki - szczególnie w dyscyplinie inżynierii chemicznej, polityki naukowej czy promocji doskonałości naukowej.

Badaczka z PŁ będzie pracować w Wydziale IV nauk technicznych PAN.

Uważam, że należy przybliżyć młodym ludziom w sposób popularnonaukowy, czym zajmują się nauki techniczne, co mam nadzieję, spowoduje, że przyszli młodzi badacze wybiorą właśnie taki kierunek swojej kariery naukowej. Bardzo chciałabym upowszechnić wśród młodych adeptów nauki wymianę akademicką związaną z rozwojem dydaktycznym, ale w szczególności naukowym. Wizyty w ośrodkach naukowych umożliwiają poszerzenie swoich horyzontów, co pozwala na przeniesienie na „nasze podwórko”, pozytywnych rozwiązań. Chciałabym, aby ta 5-letnia kadencja przyniosła wymierne rezultaty w podniesieniu poziomu w dyscyplinach nauk technicznych, mojej kariery, ale także naszej Uczelni.

- dodaje dr hab. inż. Marta Gmurek.

Akademia Młodych Uczonych została powołana w celu promowania badań naukowych i prac rozwojowych prowadzonych przez wybitnych młodych przedstawicieli nauki polskiej.

Data dodania:2019-07-04
Agnieszka Garcarek-Sikorska