AZS PŁ organizatorem Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce

W lipcu 2019 roku Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet i mężczyzn odbędą się w Łodzi. AZS PŁ, drugi rok z rzędu, będzie organizatorem dwóch międzynarodowych imprez w sporcie akademickim.

Decyzja zapadła dosłownie w kilka dni po tym, jak stowarzyszenie EUSA (European University Sports Association) zwróciło się z propozycją organizacji wydarzenia do AZS PŁ. Ten nagły tryb wynika z niewywiązywania się z obowiązków dotychczasowego organizatora.

Aktualnie trwa nabór wniosków na organizację cyklu akademickich mistrzostw w Europie na rok 2021. Jak widać, EUSA wierzy w nasze doświadczenie i skuteczność w podejmowaniu wyzwań – mówi, nie ukrywając radości Przemysław Jagielski, prezes AZS Politechniki Łódzkiej, i jak podkreśla - W związku z tym, że przejmujemy organizację wydarzenia w trybie awaryjnym – mamy na jego przygotowanie tylko kilka miesięcy - Komitet Wykonawczy EUSA postanowił zwolnić nas całkowicie z opłaty za prawa do organizacji tego wydarzenia.

AZS Politechniki Łódzkiej ma już spore doświadczenie. Drugi rok z rzędu będzie organizatorem dwóch międzynarodowych imprez w sporcie akademickim. W 2019 roku zapraszamy do Łodzi w czerwcu na rywalizację badmintonistów, a w lipcu na siatkówkę, która gromadzi bardzo wielu zawodników z europejskich uczelni.

Data dodania:2018-12-21
Małgorzata Trocha