Atrakcyjny dla seniorów UTW Politechniki Łódzkiej

Niemal 700 osób rozpoczyna kolejny rok zajęć w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej. Inauguracja roku akademickiego z udziałem władz uczelni została zaplanowana w czwartek 11 października o godz. 14:15. Pierwszy wykład wygłosi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która mówić będzie o „Zielnym EXPO 2024, czyli jak zieleń zmieni miasto”.

Zapraszamy do audytorium im. A. Sołtana przy ul. Stefanowskiego 1/15.

UTW PŁ cieszy się ogromnym zainteresowaniem i ma od lat wiernych słuchaczy. O jego legitymację, którą do tej pory otrzymało ponad 1550 osób jest niezwykle trudno. Tradycyjną formą zajęć są wtorkowe i czwartkowe wykłady . W tym roku w gronie znakomitych postaci będą np. Hanna Piekarska (modelka, laureatka konkursu stylowa seniorka), prof. Jerzy Bralczyk specjalista m.in. od sztuki mówienia, podróżniczka red. Zofia Suska oraz specjaliści w zakresie diety, historii, medycyny, malarstwa, muzyki etc

Uzupełnieniem wykładów są zajęcia. Propozycja UTW PŁ obejmuje kilkanaście różnych i niezwykle atrakcyjnych sekcji, w których uczestniczy ponad 1000 osób. Za ich sprawą słuchacze są osobami niezwykle zajętymi, a ich aktywność godna pozazdroszczenia.

Nowym cyklem są spacery Historycznym szlakiem po Łodzi, które znakomicie uzupełnią prowadzone już wykłady połączone ze spacerami. W zajęciach z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego uczestniczy ponad 170 osób, a umiejętności z informatyki zdobywa ponad 100 słuchaczy. Talenty plastyczne rozwija 30 osób, prezentując swoje prace na licznych wystawach. Największą popularnością, co nie jest zaskoczeniem, cieszy się sekcja turystyczna. Seniorzy, w sumie około 300 osób, chętnie korzystają też z zajęć sportowych: na basenie w Zatoce Sportu PŁ, gimnastyki, nordic walking. Nowością są: pilates z elementami jogi oraz brydż sportowy. Przyjaznym miejscem, z którego korzystają słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest Muzeum Pałac Herbsta, gdzie odbywają się warsztaty oraz wykłady związane z historią sztuki.

Na zdj. zajęcia ze specjalistą od finansów

Data dodania:2018-10-09
Ewa Chojnacka