Aleksandra Bednarek - studentka PŁ Kobietą Roku

Rozpoczynający się 2019 rok przyniósł Politechnice Łódzkiej bardzo dobrą informację. Aleksandra Bednarek wygrała plebiscyt World Open Water Association w kategorii Kobieta Roku. Nasza studentka, jako pierwsza, przepłynęła w sierpniu 2018 roku Kanał Catalina.

Studentka PŁ pokonała 34 km na Oceanie Spokojnym w 2 godzin, 7 minut  i 32 sekundy. Jest pierwszą Polką, która przepłynęła wpław Kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany też Kanałem La Manche Ameryki.

Aleksandra Bednarek podjęła to trudne wyzwanie wspólnie z koleżanką ze Szczecina - Hanią Bakuniak.  Projekt, w którym A. Bednarek i H.Bakuła wzięły udział nosił nazwę Polska Przeprawa Stulecia i miał charakter charytatywny.

- Z początku sama nominacja dała mi bardzo dużą satysfakcję. Tą wygraną traktuję jako miły akcent na zakończenie sezonu 2017/2018 i motywację do kolejnych wyzwań - napisała szczęśliwa Ola Bednarek na Facebooku.

Ola Bednarek studiuje inżynierię biomedyczną na PŁ na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Jest na drugim roku. Jej pozanaukową pasją jest pływanie na wodach otwartych. To dyscyplina, o której w Polsce, do tej pory niewiele się mówiło.

Polecamy rozmowę z Olą Bednarek przeprowadzoną w TVP Łódź.

Data dodania:2019-01-02
Aleksandra Bednarek, studentka PŁ. Foto. Ewa Chojnacka