Wystawa profesora A. M. Bartczaka w Galerii Biblio-Art

"Obraz i księga" to tytuł wystawy prof. Andrzeja Mariana Bartczaka, której wernisaż odbędzie się w Galerii Biblio-Art w Bibliotece Politechniki Łódzkiej w poniedziałek, 24 października, o godz. 13.00. Na wystawie zostanie zaprezentowany mały wycinek ogromnego dorobku artysty, który stanowi kilkanaście tysięcy prac: książki artystyczne, rysunki, grafiki, monotypie, kolaże, obrazy, obiekty przestrzenne, ceramika oraz wiele prac na tkaninach.

Prof. Bartczak realizuje także Porcelanową Bibliotekę w Zakładach Porcelany Chodzież S.A. Liczy ona setki ceramicznych (porcelanowych) tablic, instalacji i książek artystycznych z własnymi tekstami.  Na wernisażu zostanie zaprezentowana publikacja wydana przez Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej zawierająca wiersze artysty pt. 10 krótkich wierszy o czasie i życiu.

Andrzej Marian Bartczak studiował na Wydziale Tkaniny w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie ASP). Teraz jest profesorem na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Prowadzi Pracownię Technik Drzeworytniczych i kieruje Katedrą Grafiki Warsztatowej. Pracuje także w  Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.  Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Drzeworytników XYLON z siedzibą w Szwajcarii. Uzyskał liczne nagrody, medale i wyróżnienia w wystawach i konkursach, za twórczość i osiągnięcia w pracy dydaktycznej.

Data dodania:2016-10-19
Małgorzata Trocha