UTW_aktualnosci

Wystawa prac plastycznych słuchaczy UTW PŁ

W dniu 14 grudnia 2016 (środa) o godz. 17.00, w Politechnice Łódzkiej w galerii „Krótko i Węzłowato” (ul. Wólczańska 213, I piętro) odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku PŁ.

Wystawę otworzył uroczyście założyciel i opiekun galerii prof. dr hab. inż. Adam S. Markowski oraz Władze Politechniki Łódzkiej. Uroczystość uświetnił mini recital w wykonaniu Państwa Joanny i Andrzeja Jurkiewiczów.

Jest to już piąta zbiorowa prezentacja prac naszych plastyków, którzy zaczynali swoją przygodę z malarstwem i grafiką w UTW PŁ 10 lat temu. Przez ten czas doskonalili swój warsztat od podstaw pod okiem Pana Marka Gajewskiego, artysty zajmującego się na co dzień malarstwem, grafiką warsztatową, książką autorską i fotografią. Obecnie nasi Słuchacze mogą pochwalić się wspaniałym dorobkiem artystycznym, z nagrodami i wyróżnieniami na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Ich prace można oglądać na indywidualnych wystawach, nie tylko w mieście Łodzi.

Wystawę w galerii „Krótko i Węzłowato” można oglądać do końca stycznia 2017 r. Serdecznie zapraszamy!

Data dodania:2016-12-19
Agnieszka Domińczyk-Kuderko