Wydział Budownictwa obchodzi Jubileusz 60-lecia

Szósty w kolejności powstania na Politechnice Łódzkiej wydział - Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska - w piątek, 2 grudnia, obchodzi 60. urodziny.

Wydział Budownictwa Lądowego, taka była pierwsza nazwa Jubilata, powstał w 1956 roku. Organizatorem i pierwszym dziekanem jednostki był profesor Władysław Kuczyński.

Obecnie podczas nauki na Wydziale BAIŚ studenci zdobywają liczne umiejętności projektowania: konstrukcji budowlanych, obiektów inżynierskich i instalacji budowlanych. Na kierunkach związanych z architekturą uczą się m.in.  projektowania urbanistycznego i wnętrz. Realizują wiele projektów na potrzeby miasta i województwa.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od nadania Bibliotece Wydziałowej imienia Jerzego Samujłły, twórcy kierunku architektura i urbanistyka. W programie uroczystości przewidziano m.in.: wręczenie medali okolicznościowych pierwszym absolwentom oraz  pokaz filmu o Wydziale. W ramach obchodów zaplanowano także wykład profesora Wojciecha Radomskiego z Politechniki Warszawskiej, wybitnego uczonego w dziedzinie projektowania, budowy i eksploatacji mostów.

Data dodania:2016-11-30
Małgorzata Trocha
Budynek Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska PŁ. Foto: Jacek Szabela