Współpraca państw V4 - Korea – informacja dotycząca otwarcia naboru wniosków w I konkursie

I konkurs w ramach Współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) i Korei Południowej (V4-Korea Joint Research Program) otwarto 14 listopada 2016 r.

Szczegółowe informacje o konkursie

Nazwa konkursu

V4-Korea Joint Call for Proposals

Zakres tematyki konkurs:

• chemistry and chemical engineering including IT, BT, NT based on the chemistry and Chemical engineering

Zakres wsparcia

• Badania podstawowe (wyłącznie jednostki naukowe)
  • Badania przemysłowe
  • Prace rozwojowe

Wnioskodawcy

• Jednostki naukowe
  • Mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwa
  • Konsorcja naukowe (mikro/małe/średnie/duże przedsiębiorstwo + jednostka naukowa/jednostki naukowe)

Kraje/partnerzy biorący udział w konkursie

• Ministry of Education, Youth and Sports of the Czech Republic, MEYS (Czechy)
  • National Research, Development and Innovation Office of Hungary, NKFIH (Węgry)
  • National Centre for Research and Development, NCBR (Polska)
  • Slovakia Academy of Science, SAS (Słowacja)
  • National Research Foundation of Korea, NRF (Korea)

Data zamknięcia naboru wniosków

22.02.2017 r., godz. 18:00 GMT (godz. 18.00 czasu koreańskiego)

Nabór wniosków

Nabór wniosków międzynarodowych prowadzony jest przez sekretariat konkursu (National Research Foundation of Korea) poprzez system elektroniczny ERND (ernd.nrf.re.kr). Wniosek składa tylko strona koreańska w imieniu całego konsorcjum.

Uwaga!

Wnioskodawcy, których wniosek znajdzie się na międzynarodowej liście projektów rekomendowanych do finansowania, zostaną poproszeni o przygotowanie krajowego wniosku o dofinansowanie, w terminie i na wzorze zamieszczonym na stronie Centrum. Wnioski zostaną zaopiniowane pod kątem zasadności wnioskowanej kwoty dofinansowania (wniosek nie będzie oceniany merytorycznie). W oparciu o przedmiotową opinię, Dyrektor Centrum podejmuje decyzję o wysokości dofinansowania polskich jednostek.

Budżet NCBR

Na dofinansowanie udziału polskich podmiotów w projektach wyłonionych w ramach konkursu, NCBR przeznaczyło budżet w wysokości 500 000 EUR.
Dofinansowanie udziału partnera(-ów) polskiego(-ich) nie powinno przekroczyć 125 000 EUR na projekt.

Kurs euro

Wg kursu Europejskiego Banku Centralnego z 14 listopada 2016 r.: 1 EUR = … PLN

Więcej informacji w sprawie konkursu oraz dokumenty do pobrania znajdują się pod linkiem http://www.ncbir.pl/programy-miedzynarodowe/wspolpraca-v4---korea/aktualnosci/art,4645,wspolpraca-panstw-v4-korea-informacja-dotyczaca-otwarcia-naboru-wnioskow-w-i-konkursie.html oraz pod numerem telefonu:

fax: +48 22 20 13 408

Krystyna Maciejko