75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Włókiennictwo i Przemysł Mody na Politechnice ŁódzkiejW rekrutacji na nowy rok akademicki Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ oferuje nowy, unikatowy w skali kraju kierunek Włókiennictwo i Przemysł Mody. Na kandydatów czeka 60 miejsc.

Nowoczesna branża włókienniczo-odzieżowa i przemysł mody, intensywnie rozwijanie w regionie łódzkim, a także w całej Polsce i Europie, potrzebują pracowników o innowacyjnym oraz interdyscyplinarnym podejściu do kreowania nowych rozwiązywań w tym sektorze gospodarki.

Ogromny potencjał rozwojowy włókiennictwa i przemysłu mody oraz wymagania rynku pracy pozwoliły stworzyć program kształcenia wykorzystujący nowoczesne technologie do uzyskania umiejętności w zakresie wzorniczego i technologicznego projektowania tekstyliów oraz tworzenia specjalistycznych aplikacji włókienniczych do zastosowań w różnych dziedzinach życia.


Studia trwają 3,5 roku i kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Program jest dostosowany do oczekiwań pracodawców z obszaru włókiennictwa i przemysłu mody, tak, aby po ukończeniu studiów ich absolwent mógł bez problemu uczestniczyć w procesie tworzenia nowoczesnych rozwiązań i rozwoju tej branży.


- Duże znaczenie dla sektora włókiennictwa i przemysłu mody mają procesy widoczne w całej Europie: starzenie się społeczeństw, indywidualizacja produktów, coraz większa świadomość konsumentów, rozwój chorób cywilizacyjnych. Konieczne staje się zatem poszukiwanie nowych rozwiązań dla tego przemysłu, który potrzebuje wykształconych pracowników z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami w tym zakresie – mówi dr Monika Malinowska-Olszowy z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ.


Proces nauczania na kierunku Włókiennictwo i Przemysł Mody obejmuje innowacyjne technologie włókiennicze, stosowane nie tylko w odzieży ale również w medycynie, transporcie, kompozytach, ochronie osobistej, wojska i policji, geo- i agro-tekstyliach oraz materiałach tekstronicznych.

 


Data dodania:2016-06-28
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE