Współpraca PŁ z powiatem kutnowskim

Władze Politechniki Łódzkiej podpisały porozumienie o współpracy z powiatem kutnowskim. Uroczystość odbyła się na PŁ we wtorek, 6 grudnia, z udziałem rektora -  prof. Sławomira Wiaka, wicestarosty powiatu kutnowskiego - Zdzisława Trawczyńskiego i członka zarządu powiatu kutnowskiego - Artura Gieruli.

W ramach umowy uczelnia będzie prowadzić różne zajęcia popularyzujące nauki ścisłe oraz wspierać tworzenie i rozwój bazy technicznej i dydaktycznej w powiecie. Działania obejmą m.in. cyfryzację placówek oświatowych.

Porozumienie o współpracy dotyczy także nauczania przez wykładowców z PŁ, kilkunastu przedmiotów w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu kutnowskiego. Na liście, poza naukami podstawowymi takimi jak: matematyka, informatyka, fizyka oraz chemia, są przedmioty kierunkowe: mechatronika, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, inżynieria biomedyczna, automatyka i robotyka, elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, biotechnologia. Współpraca dydaktyczna ma także służyć podejmowaniu wspólnych projektów edukacyjnych z wykorzystaniem Funduszy Unijnych.

Poszczególne wydziały Politechniki Łódzkiej będą wspomagać placówki oświatowe powiatu kutnowskiego w realizacji zadań, które zostaną określone w odrębnych umowach. Działania będą związane np. z przeprowadzaniem zajęć wyrównawczych i dodatkowych, skierowanych do uczniów uzdolnionych, rozwijających ich umiejętności.

Data dodania:2016-12-05
Małgorzata Trocha
Podpisanie na PŁ umowy o współpracy z powiatem kutnowskim, w środku prof. Sławomir Wiak, rektor PŁ. Foto. Filip Podgórski