75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Superliga nauk ścisłychZwykle o tej porze roku na Wydziale EEIA Politechniki Łódzkiej zaczyna się maraton konkursów fizyczno-matematyczno-informatycznych. Hasłem przewodnim jest propagowanie rozwoju nauk ścisłych w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

 

Dla laureatów dwóch konkursów - uczniów tego drugiego typu szkół - niebagatelną nagrodą jest możliwość zapewnienie sobie indeksu PŁ jeszcze przed zdaniem matury. Oczywiście pozytywny wynik matury jest obowiązkowy, ale świadomość uzyskania indeksu na wybranym kierunku eliminuje stres postępowania rekrutacyjnego.

Pierwszy finał serii imprez odbędzie się już w najbliższy piątek, 1 kwietnia 2016 r.

W Sali konferencyjnej Wydziału EEIA o godz. 8.30 rozpocznie się finał konkursu „Fascynująca Fizyka”, podczas którego uczniowie szkół gimnazjalnych będą prezentować samodzielnie przygotowane i przeprowadzane doświadczenia. Zadaniem jury będzie ocena formy prezentacji, stworzenia atmosfery zainteresowania doświadczeniem fizycznym oraz udzielanie fachowych odpowiedzi na pytania członków komisji. W konkursie wzięło udział około 1000 uczniów z województwa łódzkiego, a w finale zaprezentuje się 30 najlepszych.

Jaki jest plan dalszych zmagań finałowych?

5 kwietnia o godz. 8.30 w sali konferencyjnej WEEIA PŁ zostaną rozegrane finały doświadczalne konkursu „Fascynująca fizyka” dla licealistów. W całości zmagań wzięło udział ponad 1000 uczestników z obszaru całej Polski. Po trzech sesjach pisemnych do finału doświadczalnego zakwalifikowano 21 osób.

W rytmie fizycznych eksperymentów 8 kwietnia o godz. 8.30 rozegrany zostanie finał konkursu „Piękne Doświadczenie, Fascynujące Wyjaśnienie”, w którym eksperymenty zostały opracowane przez zespoły uczniów. W finale weźmie udział 7 zespołów licealistów oraz 7 zespołów gimnazjalnych.

Zgodnie z uchwałą Senatu PŁ laureaci konkursu „Fascynująca fizyka – poziom ponadgimnazjalny” zostaną przyjęci na dowolny kierunek studiów w Politechnice z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Także 8 kwietnia o godz. 10 odbędzie się finał konkursu „First Step to Nobel Prize”. Jest to konkurs internetowy dla licealistów z zakresu fizyki o Puchar JM Rektora PŁ. W eliminacjach wzięło w nim udział ok 1500 uczestników z terenu całej Polski. Jego laureaci mają zapewniony indeks dowolnego wydziału PŁ.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dziennikarzy organizatorzy zaplanowali we wszystkich konkursach doświadczalnych o 12.00 przerwę medialną, by umożliwić dedykowaną mediom prezentację doświadczeń.

W dniu 15 kwietnia 2016r. o godz. 9.00, również na WEEIA PŁ zostanie rozegrany finał konkursu informatycznego InfoSukces. Uczestnicy zmierzą się w rozwiązywaniu zadań z zakresu informatyki, logicznego myślenia i programowania. Konkurs podobnie jak poprzednie ma zasięg ogólnopolski, w eliminacjach wzięło udział około 200 osób, z których 60 zakwalifikowano do kolejnego etapu. W do ścisłego finału przewidujemy zakwalifikowanie ok. 20 osób. Oba etapy będą rozgrywały się tego samego dnia.

11 kwietnia o godz. 10 odbędzie się finał konkursu „First Step to Fields Medal” – najmłodszego dziecka Wydziału. W komputerowych zmaganiach z zakresu matematyki biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. To pierwsza edycja konkursu, a mimo to w eliminacjach wzięło udział ok. 2000 osób.

Rozdanie nagród we wszystkich konkursach prowadzonych na Wydziale EEIA PŁ przewidziane jest 26 kwietnia 2016 r. o godz. 11.15. Sponsorami nagród są Politechnika Łódzka oraz firmy: ABB sp. z o.o., Ericpol sp. z o.o. i ING Bank Śląski. Patronat medialny nad całością zmagań objęła telewizja Toya.


Data dodania:2016-03-31
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE