Rodzinna Gra Miejska na PŁ

Instytut Matematyki Politechniki Łódzkiej oraz Stowarzyszenie "I love math" zapraszają w najbliższe, sobotnie popołudnie  (27.08) uczniów szkół podstawowych i ich rodziców do wspólnej zabawy w Rodzinnej Grze Miejskiej. Na terenie Kampusu B PŁ (wejście od ul. Ks. Skorupki )  w godzinach  od 14.00 – 17.00 odbędzie się  szereg  konkursów pod wspólną nazwą "Raz, Dwa, Trzy – matematykiem zostaniesz TY!".

Podczas Rodzinnej Gry Miejskiej uczestnicy zabawy będą rywalizować w 6 konkurencjach m.in. w Quizie Matematycznym, Informatycznym oraz w Wyścigach ROBOTÓW.  Jak zapewniają organizatorzy w zabawie nie ma przegranych ani wygranych, wszyscy uczestnicy otrzymają drobne upominki.  Na zakończenie przewidziane jest wręcznie specjalnej nagrody dla najmłodzego uczestnika zabawy oraz pamiątkowe zdjęcie.

Rodzinna Gra Miejska jest podsumowaniem cyklu bezpłatnych warsztatów matematyczno-logicznych oraz zajęć z programowania gier komputerowych organizowanych wspólnie przez Stowarzyszenie i studentów z Koła Nauk Aktuarialnych, przy Instytucie Matematyki PŁ. - Do końca sierpnia zostanie przeprowadzonych w sumie ponad 35 godzin warsztatów w różnych ośrodkach kultury i bibliotekach dla dzieci - wyjaśnia  prezes Stowarzyszenia  "I love math" i absolwent PŁ, Waldemar Wyka. -   Organizując takie wydarzenia chcemy propagować nauki ścisłe oraz pokazywać, że młode pokolenie dobrze sobie radzi z wiedzą techniczną i chętnie podejmuje nowe zadania.

Więcej informacji  o wydarzeniu na stronie internetowej: http://imath.pl/

Data dodania:2016-08-23
Małgorzata Trocha
Plakat promujący grę miejską na PŁ