75lat.p.lodz.pl

Rektor Politechniki Łódzkiej przewodniczącym Konferencji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych

Prof. Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej, został wybrany przewodniczącym Konferencji Rektorów Łódzkich Uczelni Publicznych (KRŁUP).

Konferencja jest gremium integrującym łódzkie środowisko akademickie wokól najważniejszych spraw związanych z nauką i szkolnictwem wyższym. Wypracowuje strategie działania w regionie i kraju, prowadzi dyskusje i przyjmuje stanowiska wobec najważniejszych problemów związanych z rozwojem nauki i kształcenia, inicjuje wspólne działania naukowe oraz wydarzenia służace wzmocnieniu i promocji łódzkich uczelni publicznych, a także Łódzkiego Towarzystwa Naukowego i Łódzkiego Oddziału Polskiej Akademii Nauk.

Kadencja przewodniczącego KRŁUP trwa cztery lata.

Data dodania:2016-09-22
Ewa Chojnacka,