Rajd rowerowy na początek roku akademickiego w PŁ

W imieniu organizatorów zapraszamy pracowników, doktorantów, studentów oraz przyjaciół PŁ na kolejny rajd rowerowy, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 października, z okazji inauguracji roku akademickiego 2016-2017 w Politechnice Łódzkiej.

Uczestnicy rajdu wyruszą o godz. 8.00, z parkingu przy IKEI na ul. Pabianickiej 255 (parking żółty C2). W tym samym miejscu zakończą rajd wspólnym zdjęciem, około godz. 18. - Trasa ma około 105 kilometrów i będzie przebiegała dookoła Łodzi (w załączeniu mapa z zaznaczoną trasą). Wiedzie głównie drogami asfaltowymi, jest jednak kilka przejazdów po drogach gruntowych i leśnych - informuje doc. dr inż. Marek Idzik, który opracował  trasę rajdu i będzie jej przewodził. - W połowie trasy (na 53 km) planowany jest dłuższy postój, w stadninie koni Campoverde, gdzie w przyjemnym otoczeniu będzie można zjeść obiad.

Osoby, które wybiorą się na rajd proszone są o odpowiednie przygotowanie sprzętu i prowiantu na drogę. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę zapewniają inicjatorzy rajdu: dr Magdalena Nowacka, dr inż. Jacek Kucharski, dr inż. Jakub Miszczak, dr inż. Marek Idzik, dr hab. Tomasz Kubiak oraz doc. Marek Sekieta. Uczestnicy będą się poruszać zgodnie z przepisami, w grupach 15 osobowych.

Data dodania:2016-09-27
Małgorzata Trocha