Prof. Stanisław Bielecki w Radzie EUA

Prof. Stanisław Bielecki, były rektor Politechniki Łódzkiej (2008-2016) będzie reprezentował w kadencji 2016-2020 Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) w Radzie Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (EUA).

Do udziału w posiedzeniach Rady został wydelegowany przez przewodniczącego KRASP prof. Jana Szmidta, rektora Poliechniki Warszawskiej. Prof. Bielecki ma doświadczenie w działaniu w gronie europejskich rektorów, bowiem jako wiceprzewodniczący KRASP w kadencji 2012-2016 uczestniczył już w posiedzeniach Rady reprezentując polskich rektorów.

European University Association (EUA) reprezentuje uczelnie w 47 krajach. Zrzesza uniwersytety, krajowe konferencje rektorów oraz stowarzyszenia i sieci szkół wyższych. Jest organizacją, która podejmuje najważniejsze problemy społeczności akademickiej w Europie, budując Europejski Obszar Szkolnictwa Wyższego i badań naukowych.

Data dodania:2016-09-26
Małgorzata Trocha