Powalczą o minima na Rio i Amsterdam

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce po raz trzeci zorganizowane przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej zostaną rozegrane w Łodzi w dniach 3-4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Lumumby 22/26. Zawody zorganizowane będą w najwyższej klasie sportowej MM – klasa mistrzostwa Międzynarodowa, dzięki czemu zawodnicy będą mogli walczyć o minima na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016 oraz Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy - Amsterdam 2016.

W czasie dwudniowej rywalizacji w 26 konkurencjach na stadionie pojawi się niemal 1100 zawodników i zawodniczek z 80 uczelni. Pod względem frekwencji impreza jest absolutnie rekordowa w cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Na starcie staną między innymi skoczek wzwyż Sylwester Bednarek (Politechnika Łódzka), znakomita sprinterka – Patrycja Wyciszkiewicz (Uniwersytet Ekonomiczny Poznań), skoczek w dal – Bartosz Bonecki (Politechnika Łódzka), Magdalena Gorzkowska (Politechnika Śląska w Gliwicach) oraz wielu innych znakomitych sportowców z czołówki polskiej lekkiej atletyki. Akademickie Mistrzostwa Polski to jedna z nielicznych imprez, gdzie wspólnie na starcie stanąć mogą studenci, amatorsko zajmujący się sportem wraz ze swoimi idolami, zawodowymi sportowcami.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw odbędzie się w piątek 3 czerwca o godzinie 13:30, zaś dekoracja najlepszych drużyn Akademickich Mistrzostw Polski w LA w sobotę około godziny 18:30. Obie ceremonie odbędą się na płycie stadionu.

Partnerami imprezy jest Akademicki Związek Sportowy, Politechnika Łódzka oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszystkich miłośników sportu serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Data dodania:2016-05-31
Ewa Chojnacka