Portret Richterowej wrócił do pałacu

W poniedziałek, 29 sierpnia, Politechnikę Łódzką odwiedziła potomkini (praprawnuczka) rodu Richterów, Anna Maria Varisella-Hanasz z mężem Pawłem Hanaszem.

Mieszkanka Australii przyjechała do Łodzi, aby spełnić życzenie swojej matki Jolanty Haliny Varisella z domu Richter, prawnuczki Reinholda Richtera budowniczego pałacyku rektoratu PŁ (przy ul. ks. I. Skorupki 6/8) i prawnuczki Ludwiga Karla Roberta Biedermanna.  Życzeniem zmarłej było: „po mojej śmierci, portret prababci Reinholdowej Richterowej niech zawiśnie w ich pałacu”.

W wizycie wzięli udział także Karol Bidermann oraz jego syn Paweł. Gospodarzami spotkania byli: rektor PŁ - prof. Stanisław Bielecki  oraz rektor elekt - prof. Sławomir Wiak (fotorelacja ze spotkania).

Data dodania:2016-08-26
Małgorzata Trocha
Od lewej: Anna Maria Varisella-Hanasz przekazuje obraz Richterowej rektorowi PŁ, Prof. S.Bieleckiemu.