75lat.p.lodz.pl
Rekrutacja.p.lodz.pl
Wikamp


Fb

Politechnika Łódzka zaprasza dziewczynyW czwartek, 7 kwietnia, Politechnika Łódzka po raz kolejny przygotowała atrakcyjny program warsztatów i spotkań, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Dzień otwarty tylko dla dziewczyn” O tym, że warto zainwestować w swoją przyszłość wiążąc ją z Politechniką Łódzką będą mówić panie, które się już o tym osobiście przekonały.

Już od godz. 10.00 na wydziałach zaplanowano kreatywne warsztaty pokazujące, że studia techniczne mogą być interesujące także dla kobiet. Dziewczyny przekonają się między innymi, że ozdoby kobiece mogą przyjąć futurystyczną formę, jeżeli użyjemy do ich wykonania elektroniczne elementy. Wraz ze specjalistami firmy Corning będą projektować, już nie biżuterię, ale innowacyjny zakład produkcyjny. W nowoczesnym laboratorium LabFactor będą mogły naukowo-ekologicznie „popływać”, bo temat związany jest z wodą i tym co można zrobić by była ona jak najlepszej jakości. Fizycy będą z kolei tłumaczyć, że kobiety widzą bardziej kolorowo i zastanawiać się czy również lepiej słyszą i od czego to zależy.

Studenckie Radio Żak zaprasza „Dziewczyny na antenę”. To okazja do łyknięcia odrobiny umiejętności dziennikarskich, technicznych oraz promocyjnych. Uczestniczki będą mogły spróbować swoich sił przed mikrofonem i za stołem realizatorskim.

Po warsztatach, w sali widowiskowej PŁ, o godz. 12.00 (al. Politechniki 3a) czeka na naszych gości mnóstwo ciekawych wydarzeń: filmy, prezentacje, pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu studentek PŁ, drobne upominki i poczęstunek. Gościem specjalnym tej części uroczystości będzie absolwentka Politechniki Łódzkiej, Hanna Zdanowska obecna prezydent Miasta Łodzi.

Szczegółowe informacje w załączonym programie.


Data dodania:2016-04-05
Data aktualizacji
Data zakończenia
Wprowadzone przez:
Ewa Chojnacka
Zdjęcia
Pliki do pobrania
ZałącznikWielkość
program_dnp_2016.pdf309.93 KB

Uczelnia

Nasze Media

/galeria
Blog Politechniki Łódzkiej

Wydziały I JEDNOSTKI UCZELNIANE